Tulpar T7 V19.3.1 17.3" vs. MSI GL63 8SD-297XTR

Exsercent

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 10.000 liralık bütçem var, sizce hangisi ya da önerdiğiniz bir model var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı laptop farklı ülkelerde farklı marka adları altında satılıyor. Biz de Monster olması gibi. Birkaç tane inceleme videosu buldum. Kasalar aynı soğutmaları da aynı bir incele. Ben monster alacağım haftaya inşallah.

1-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2- Bu da birebir aynısı:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

3-

MONSTER Abra A7 v7.1.2 kullanıcı olarak söylüyorum, zamanında bu bilgisayarı alırken elimdeki paranın iki katı olsaydı Asus veya MSI alırdım. Ben 3800₺ ye aldığım zaman donanım olarak tek farkı 128gb m.2 SSD olan MSI aldı arkadaşım 6800₺'ye. Adamlar bilgisayar değil taşınabilir soğutucu yapmışlar 😅 aynı oyunda benim anakart sıcaklığı 60 derecenin üzerine çıkarken arkadaş 50 dereceleri görmedi. Isınma bir sorundur, he sıkıntısı oldu mu, olmadı evet, zaten harici mouse ve klavye ile kullanıyorum, siz de bu şekilde kullanacaksanız MONSTER alın çok para vermeyin derim, ama bütçeniz varsa MSI da almayın, Asus bakın, malzeme kalitesi ve stabilite konusunda Asustan kararlı marka görmedim, çocukluk arkadaşım lisede (2010 yılında) Asus marka laptop aldı ve hala çalışıyor, yeğenine verdi çocuk browser oyunları oynuyordu en son 😅

MONSTER Abra A7 v7.1.2 kullanıcı olarak söylüyorum, zamanında bu bilgisayarı alırken elimdeki paranın iki katı olsaydı Asus veya MSI alırdım. Ben 3800₺ ye aldığım zaman donanım olarak tek farkı 128gb m.2 SSD olan MSI aldı arkadaşım 6800₺'ye. Adamlar bilgisayar değil taşınabilir soğutucu yapmışlar 😅 aynı oyunda benim anakart sıcaklığı 60 derecenin üzerine çıkarken arkadaş 50 dereceleri görmedi. Isınma bir sorundur, he sıkıntısı oldu mu, olmadı evet, zaten harici mouse ve klavye ile kullanıyorum, siz de bu şekilde kullanacaksanız MONSTER alın çok para vermeyin derim, ama bütçeniz varsa MSI da almayın, Asus bakın, malzeme kalitesi ve stabilite konusunda Asustan kararlı marka görmedim, çocukluk arkadaşım lisede (2010 yılında) Asus marka laptop aldı ve hala çalışıyor, yeğenine verdi çocuk browser oyunları oynuyordu en son 😅
Ben de eski bir Msi kullanıcısıyım ge60 2pc kullanıyordum iyi kötü idare ediyordum ancak bir kaza sonucu parçalandı bilgisayar hiç sorun ile karşılaşmadım ama ısınmaya gelince benim bilgisayarım da ısınıyordu. Son zamanlarda monster kendini geliştirdi msi alacağına aynı fiyata özellikleri iyi olan bi monster al duyumları alınca emin olmak için bu konuyu açtım kararsızım 😥 Asus a gelince sağlamlık , stabilite gerçekten ön planda ancak slot sıkıntısı yükseltme olanağı vermiyor 😥
Bütçenize biraz daha ekleme yaparak RTX ekran kartlı bir sistem alabilirsiniz.

Bütçe bu kadar yükseltilebilir de monster almalı mıyım aklımdaki asıl soru bu ?

Ben de eski bir Msi kullanıcısıyım ge60 2pc kullanıyordum iyi kötü idare ediyordum ancak bir kaza sonucu parçalandı bilgisayar hiç sorun ile karşılaşmadım ama ısınmaya gelince benim bilgisayarım da ısınıyordu. Son zamanlarda monster kendini geliştirdi msi alacağına aynı fiyata özellikleri iyi olan bi monster al duyumları alınca emin olmak için bu konuyu açtım kararsızım 😥 Asus a gelince sağlamlık , stabilite gerçekten ön planda ancak slot sıkıntısı yükseltme olanağı vermiyor 😥

Bütçe bu kadar yükseltilebilir de monster almalı mıyım aklımdaki asıl soru bu ?
Bu konuda size şunu alın diye bir markayı kesin olarak işaret edemem. Kendim Lenovo Y520 kullanıyorum, şu ana kadar servislik bir sıkıntım olmadı, gayet memnunum. Önceki PC Asus idi, servisleri gerçekten çok iyiydi, şu anda nedir bilemem. Tavsiyem şu olur, forumlarda, şikayet sitelerinde her iki markanın servis ve müşteri memnuniyeti durumunu kontrol edin. Hangisi kafanıza yatıyorsa onu alın, bence. Sonuçta ben aralarında fazla fark olduğunu düşünmüyorum, iş servis hizmetlerinde biter bence...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı