Tulpar T7 v20.2 için CPU GPU stres testi programı önerisi

HalilOzd363

Femtopat
Daha fazla  
Yaklasik 2 hafta once Monster Tulpar T7 v20.2 RTX 2060 ve i7 10750H islemcili laptop aldim ve 10 gundur kullaniyorum. Şu an için bir sorunla karsilasmadim ama yine de CPU ve GPU için stres testi yapmak istiyorum. Sicaklik ve kullanim degerlerine bakmak amaciyla bunun için onerebileceginiz programlari soyleyebilir misiniz? Ve bu stres testleri sirasinda PC'nin zarar gorme ihtimali nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU: Furmark.
CPU: Prime95.

Genel: OCCT, AIDA64.

Kaç dakika çalıştırdığınızı ve sıcaklıkları görsel olarak da atarsanız karşılaştırma yapmak için referans olur.

Ben aynı modeli aldım ve iade ettim. Hoparlöründen çıkan ses internette 20 TL'ye satılan Bluetooth hoparlörden bile kötü. Fanları da gürültülü. Başka oyuncu dizüstü bilgisayarım var. Ona göre bayağı bir sessiz. PUBG'de işlemci 88 dereceyi görüyor. En kötü yani ise masaüstünde gezerken bilgisayarın ısınıp fanların neredeyse %50 seviyelerinde çalışıp ses yapması. Ben bir de özelleştirip satın almıştım. Ya dedim bu kadar para verip paramla neden rezil oluyorum ki? İade ettim içim rahat.

Ben aynı modeli aldım ve iade ettim. Hoparlöründen çıkan ses internette 20 TL'ye satılan Bluetooth hoparlörden bile kötü. Fanları da gürültülü. Başka oyuncu dizüstü bilgisayarım var. Ona göre bayağı bir sessiz. PUBG'de işlemci 88 dereceyi görüyor. En kötü yani ise masaüstünde gezerken bilgisayarın ısınıp fanların neredeyse %50 seviyelerinde çalışıp ses yapması. Ben bir de özelleştirip satın almıştım. Ya dedim bu kadar para verip paramla neden rezil oluyorum ki? İade ettim içim rahat.

Evet hoparlorleri sikintili hatta bu THX yazilimdan midir nedir bilmiyorum ama bozuk ses cikisini THX secip sesde kisma veya yukseltme yaptığımda ses birden azaliyor hem de bayağı ben Realtek'de kullaniyorum sesi benim için gayet yeterli ve temiz sesi zaten kulaklikla kullandigim için oyunlarda pek sorun yasamiyorum sogutma kismina gelecek olursak bence sogutmasi gayet iyi masaustunde fan calistirma olayida benim acimdan bir sorun yok onemli olan soguk kalmasi ses benim için çok da onemli degil zaten Turbo fani acip kulaklik taktiginda kulaklik zaten iyiyse fan sesini duymuyorsun bir sure sonra

Bende iade etmeyi dusundum ilk haftalarda iade edip MSI veya ASUS almayi dusundum GTX1660 Ti'li ama Monster'in RTX2060 ve i7 10750H islemci sunmasi beni bundan alikoydu ne kadar kasa kalitesi hoparlor veya diger kasa parcalari kotu olsa da PC'nin donanimi iyi bu yuzden tercih ettim zaten her 5-6 ayda bir bakima gonderilebildigi icinde kafam rahat acikcasi termal macun yenilenmesi falan gayet guzel olmus bu omur boyu bakim olayi.

Geri
Yukarı