Tulpar T7 V20.2'de HDD ile kontrol merkezi uyumsuz

Ihsane

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam, yeni satın almış olduğum Tulpar T7 V20.2 cihazıma HDD eklemesi yaptım fakat kullanırken harddiskin Monster kontrol merkezi ile uyumlu çalışmadığını fark ettim. Kontrol merkezini kaldırınıca HDD normal bir şekilde çalışıyor. Kontrol merkezinin ısı ölçme özelliği HDD’de aşırı kullanıma sebep oluyor ve düzgün çalışmasını engelliyor sanırım. Başka model Monster kullanıcılarının da bu sorundan müzdarip olduğunu okudum. Eğer bir çözümü olan varsa yardımcı olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Ben bir önceki nesilden bir Tulpar modeli kullanıyorum. Söylediğin sorun bende de vardı bir önceki kontrol merkezini kullanarak çözdüm. Bu sürüm sıcaklık takibini adam akıllı yapamadığı için sorun ortadan kalktı. 😂 Senin cihazın yeni olduğu için net bir yorum yapamıyorum ama ben böyle çözmüştüm.

Ben de şu an eski sürümü kullanıyorum ama bunda da bazı fonksiyonlar işlevsiz kalıyor ve bazı uyumsuzluklar var. Konuyla ilgili monstera mail de attım çok da umutlu değilim ama ilgileneceklerini söylediler. Yeni sorunsuz sürüm gelene kadar daha kalıcı bir çözüm arıyorum.

Herkese selam, yeni satın almış olduğum Tulpar T7 V20.2 cihazıma HDD eklemesi yaptım fakat kullanırken harddiskin Monster kontrol merkezi ile uyumlu çalışmadığını fark ettim. Kontrol merkezini kaldırınıca HDD normal bir şekilde çalışıyor. Kontrol merkezinin ısı ölçme özelliği HDD’de aşırı kullanıma sebep oluyor ve düzgün çalışmasını engelliyor sanırım. Başka model Monster kullanıcılarının da bu sorundan müzdarip olduğunu okudum. Eğer bir çözümü olan varsa yardımcı olursa sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Bu sorunun temel sebebi Monster kontrol merkezinin sorunlu olmasından kaynaklanıyor.

Eğer cihazınızda sadece SSD var ise bu sorun sizde olmaz.

Denetim masasından Monster kontrol merkezini silin, ardından cihazı yeniden başlatın.

Monster sitesine girin ve oradan sürücüler kısmını bulun.

Hotkey tuşları adı yanında yazan Control Center programını indirin.

Daha sonra kurulum işlemini yapın ve cihazı yeniden başlatın sorununuz çözülmüş olacaktır.

Monster'ın ilk çıkardığı sürümlerde bu hata vardı.

Daha sonra güncelleme yaptılar ve bu sorunu düzelttiler.

Eğer siz sorunun hala çözülmediğini düşünüyorsanız kontrol merkezini silin ve kullanmayın.

Yeni sürüm yayınlanasıya kadar bekleyin.

Geri
Yukarı