Tulpar T7 v20.4 sistem takılmaları

Stokeley

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Sin City
RAM
16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
SSD veya HDD modeli
1TB SAMSUNG PM9A1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Ekran kartı
nVIDIA® GeForce® RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6
Anakart
HM570
İşlemci
i7-11800H
Arkadaşlar cihazımda arada bir videodaki hata gerçekleşiyordu. Sadece oyunlarda değil o an ne yapıyorsam müzik falan dinliyorsam 2 saniyeliğine görüntü takılıp ses kesilip "drrrrr" oluyor. Mesela GoW oynuyordum gayet akıcı bir şekilde. Bahsettiğim takılma bir kere oldu ve ardından ufak FPS droplar takip etti oyunu katlanılmaz bir hale getirdi tabii. Normalde ayda bir, iki defa karşılaşıyordum, karşılaştığımda da yeniden başlattığımda çözülüyordu. Bugün yine çözülür mü diye denedim ama oyunu oynarken tekrar gerçekleşti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam @timelook sizle zaten konuşuyorduk, cihazı servise vermeyi düşünüyorum ama yine de bir incelerseniz çok sevinirim.

Başka bir örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Aslında internette çok ayar var. Realtek'i kurcalama, gelişmiş mikrofon ayarları ile oynama, son sürücü güncellemesini geri alma vs. ve çoğu düzeltiyor. Denemeden boşuna gönderme derim. Yıllar yıllar önce internete bakarak mikrofon ayarları ile çözmüştüm.

Aslında internette çok ayar var. Realtek'i kurcalama, gelişmiş mikrofon ayarları ile oynama, son sürücü güncellemesini geri alma vs. ve çoğu düzeltiyor. Denemeden boşuna gönderme derim. Yıllar yıllar önce internete bakarak mikrofon ayarları ile çözmüştüm.
Hocam ben net bir şey bulamıyorum ya biliyorsanız atar mısınız?

Hocam ben net bir şey bulamıyorum ya biliyorsanız atar mısınız?
Sistem > ses > diğer ses ayarları kısmında mikrofonu kurcalamak yardımcı olabiliyor. Bu aygıtı dinle kısmını kapatmak, varsayılan biçimi değiştirmek. Sürücülerin güncellemelerini de kontrol et. Ben yıllar önce Windows 7'de bir tuşa basılı tuttuğumda ses drr diye takılı kalırdı. Yanılmıyorsam buralardan çözdüm.

Sistem > ses > diğer ses ayarları kısmında mikrofonu kurcalamak yardımcı olabiliyor. Bu aygıtı dinle kısmını kapatmak, varsayılan biçimi değiştirmek. Sürücülerin güncellemelerini de kontrol et. Ben yıllar önce Windows 7'de bir tuşa basılı tuttuğumda ses drr diye takılı kalırdı. Yanılmıyorsam buralardan çözdüm.
Hocam sizin bahsettiğiniz sadece ses takılması galiba benim dediğimde drop gibi bir şey oluyor görüntü de takılıyor. Attığım ilk videoda örneği var zaten.

Tanıdığımın laptopunda da aynı sorun var. Onda HDD kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Bende SSD var ama evet genelde disk probleminden kaynaklanabiliyor. Kanser oldum çözmekle uğraşırken eski masaüstü bilgisayarımda da var tam bir sabır sınama sorunu.

Ses ve GPU sürücünü güncelle.
GPU güncellemesi üzerine sorun devam ediyor. Ses kartım da güncelmiş. Birkaç gündür deli gibi GoW oynadığım için sorun GoW oynarken yaşandı hep. 3 Saniye boyunca kasıyordu ardını FPS droplar takip edeceği için kayıt alıp yeniden başlatıyordum. Dün hiç oyun oynamadım sorun yaşanmadı. Ama daha önceden oyun oynamıyor olsam da sorunun gerçekleştiği zamanlar oldu. Cihazı servise götürmedim henüz.

Götür ve dediğim işlemi yapmasını söyle.
Hocam söyleyeceğim ama Türkiye'deki teknik servislerin çoğu kendi bildiklerini okuyup kulak asmıyor umarım güzel muamele görürüm. GameGaraj'a masaüstü bilgisayarımı götürmüştüm yine bu sorun mevcuttu onda da. Götürme nedenim o sorun değildi ama takılma sorunundan da bahsetmiştim. Beni format izni için aradılar bu takılma sorunundan tekrardan bahsettim böyle bir problem mevcut diye bana sadece anakart "Biostar mıydı?" dediler ben de evet demiştim. Geri gönderdiklerinde sorun devam ediyordu.

Zaten ben uzun uzadıya detaylarıyla anlatıyorum sorunu adam bir iki kelime not alıyor, txt dosyası da oluşturmuştum ama okuduklarını sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı