Tulpar T7 v21.7 aldım

İyi günlerde kullanın.
Merak ettiğim bir konu vardı bu vesileyle sormuş olayım, acaba dizüstü ekranı yerine harici bir monitör kullanılsa ekran kartı ve işlemci ısıları biraz daha düşebilir mi?

Evet benim için mağazadaki oyunlarda ısınma yapmıyorsa çok önemli değil. Fazla ısınma oldu mu? Denediğiniz için teşekkür ederim.
Aynı ısınma gene. Oyundan çıkınca çok hızlı kasa soğuyor hemen.
Güncel bilgi vereyim. Işık sızması için servise gittim. Baktılar ve dilerlerse aynı gün farklı modelle değiştirebileceklerini veya aynı modelle değiştirebileceklerini veya para iadesi yapabileceklerini söylediler. Hiç zorluk çıkarmadılar valla helal olsun. Sonra dediler ki sizin ışık sızmanız çok az. Kutudan çıkabilecek en iyi seviyede çıkmış. Gerçekten de öyle aslında. Ben pimpirikli olduğum için biraz dikkatliydim. Sonra indim farklı modellere baktım ve vazgeçtim. Dedim alayım cihazımı gideyim. Aynı cihazla devam.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Sorunsuz kullanırsınız umarım. Soğutucu veya altında boşluk bırakacak bir destek koyarsanız daha iyi olabilir. Ben hem yükseltiyor hem de biraz soğutuyor diye soğutucu kullanıyorum. 20.2.1 kullanıcısıyım 1 yıldan fazla süredir.
Ben de aynı sebepten soğutucu almak istiyorum. Kullandığınız soğutucunun adını söyler misin? Önerin varsa o da olur

Ekranı 2K, 165 Hz ancak %100 sRGB. Renk gamutu pek iyi sayılmaz ancak kötü de değil. Ekran gayet güzel yani.

Samsung 980 Pro'nun OEM olanı kullanılıyor ki bu çok iyi bir SSD.

Kasasını gerçekten deneyimleyip bayağı beğenmiştim. Gördüğüm en iyisi değil ancak oldukça kaliteli.

Soğutma olarak mükemmel değil ancak bir dizüstü cihaza göre iyi diyebiliriz.

Intel'in 11. nesil dizüstü işlemcileri gayet güzel. Masaüstünde çok kötü iş yapsalar da dizüstünde gayet güzel iş çıkarmışlar.

Ekran kartı Max-P ancak kaç W emin değilim. Şahsen bu ekranda yeni Triple-A başlıklarda Ultra'da tam potansiyelini veremez ancak yine de yeterli performansı verecektir.

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
Tabii ki ışık sızması
IPS glow olmasın o, karıştırılıyorlar sık sık.

Aynı ısınma gene. Oyundan çıkınca çok hızlı kasa soğuyor hemen.
Güncel bilgi vereyim. Işık sızması için servise gittim. Baktılar ve dilerlerse aynı gün farklı modelle değiştirebileceklerini veya aynı modelle değiştirebileceklerini veya para iadesi yapabileceklerini söylediler. Hiç zorluk çıkarmadılar vallahi helal olsun. Sonra dediler ki sizin ışık sızmanız çok az. Kutudan çıkabilecek en iyi seviyede çıkmış. Gerçekten de öyle aslında. Ben pimpirikli olduğum için biraz dikkatliydim. Sonra indim farklı modellere baktım ve vazgeçtim. Dedim alayım cihazımı gideyim. Aynı cihazla devam.

Merhabalar öncelikle hayırlı olsun bilgisayarınız. Merak ettiğim birkaç konu var, cevaplayabilirseniz çok mutlu olurum gerçekten.

1. CPU-Z programından anakart sekmesini açıp screenshot atabilir misiniz?
2. Normal kullanımda (ofis) batarya ömrü ne kadar acaba?
3. Cihaz tek elle açılabiliyor mu?

Şimdiden çok teşekkür ederim ilginiz için.

Geri
Yukarı