Tulpar T7 V22.1 alınır mı?

Bütçe
20.000
cidden şanssız bir insanımdır o yüzden bu sorunun bana gelen bilgisayar kaynaklı olma ihtimali bile var. dediğim gibi monstera mesaj attım eğer bu modelde normal şartlar altında orda dGPU seçeneği de var ise aynı model ile değişim de talep edebilirim zaten ışık sızması da var bana gelen modelde. yani MUX switch olmamasına ihtimal veremiyorum ya da inanmak istemiyorum çünkü çok saçma
Aynen ben de bu hafta 21.6 aldım ve panel berbat ayni sizinki gibi ve iade veya tam yeni ile birebir değişim isteyeceğim, tamir istemiyorum. Monster bu şekilde hiç kontrol etmeden QC yani nasıl ürün teslim edebiliyor akıl almıyor. MSI gaming laptop kullanıcısı olarak yerli markaya geçiş yapmanın açısı ve keyifsizliği tarifsiz.

Aras kargo yolu göründü gidiyim de iademi alayım.
Merhaba iyi forumlar, iadeyi yaptınız mı? Eğer yapmadı iseniz bu modelde dgpu var gibi araştırdığım kadarıyla. Yalnız biostan aktif edilemiyor nvidia bunu değiştirmiş kolaylaştırmak için Advanced Optimus geliştirmiş ve otomatik olarak ekran kartı kendisi belirliyormuş. Eğer iade etmedi iseniz Nvidia kontrol paneli güç ve ekran modu yönetin kısmından OPTİMUS seçeneğini seçerek bir dener misiniz?

Merhaba iyi forumlar, iadeyi yaptınız mı? Eğer yapmadı iseniz bu modelde dgpu var gibi araştırdığım kadarıyla. Yalnız BIOS'tan aktif edilemiyor NVIDIA bunu değiştirmiş kolaylaştırmak için Advanced optimus geliştirmiş ve otomatik olarak ekran kartı kendisi belirliyormuş. Eğer iade etmedi iseniz NVIDIA kontrol paneli güç ve ekran modu yönetin kısmından optimus seçeneğini seçerek bir dener misiniz?

Optimus seçeneğini araştırdığımda şöyle bir görüntüyle karşılaştım fakat 22.1'de böyle bir seçenek göremedim. İade ettim yazın ve 11. nesil işlemcilerin çıkmasını bekleme kararı aldım. Xbox Series X alacağım ve bilgisayar almayı yazın 11. nesil intel işlemciler çıkana kadar ertelemeye karar verdim.

Dosya Ekleri

• aid_5097_01.png
    aid_5097_01.png
    45,3 KB · Görüntüleme: 220
Şimdi Monster teknik destekle konuştum,
Optimus seçeneğini araştırdığımda şöyle bir görüntüyle karşılaştım fakat 22.1'de böyle bir seçenek göremedim. İade ettim yazın ve 11. nesil işlemcilerin çıkmasını bekleme kararı aldım. Xbox Series X alacağım ve bilgisayar almayı yazın 11. nesil intel işlemciler çıkana kadar ertelemeye karar verdim.
Hocam sanırsam MUX BIOS update ile gelecek. Cihazın yapımcıları cihazda olduğunu söylemişti.

Teşekkür ederim cevabınız için açıkçası ben de araştırmadan sipariş verdim şimdi kara kara düşünüyorum. Bu gün Monstar teknik servise sordum bios güncellemesi ile ileride gelebileceğini söylediler. Ayrıca cihazda Advanced optimus olduğunu da belirttiler. Ne kadar doğru olur bilmiyorum ama şöyle düşündüm biosta intel grafik kartını veya ortak kullanımı seçebiliyorsak muxswich vardır ve güncelleme ile dgpu da gelir diye düşündüm ama bilemiyorum tabii bir gelsin bakalım makine.
Şimdi Monster teknik destekle konuştum,

Hocam sanırsam mux BIOS Update ile gelecek. Cihazın yapımcıları cihazda olduğunu söylemişti.

Aynen bende sizin gibi düşünüyorum. Sonuçta cihazda Intel veya ortak kullanımı seçebiliyorsak dgpu seçeneğinin eklenmesi yazılım ile mümkün olabilir. Advanced Optimusun olması da ileride yazılım ile olabileceğini umut ettiriyor açıkçası.

Son düzenleme:
Aynen bende sizin gibi düşünüyorum. Sonuçta cihazda Intel veya ortak kullanımı seçebiliyorsak dgpu seçeneğinin eklenmesi yazılım ile mümkün olabilir. Advanced Optimusun olması da ileride yazılım ile olabileceğini umut ettiriyor açıkçası.
Monster ekibi maalesef kendi ürünlerini bilmiyorlar, umarım gelir MUX.

Son düzenleme:
Monster ekibi maalesef kendi ürünlerini bilmiyorlar, umarım gelir mux.

Bana gelmez demişlerdi de kendi ürünlerini bilmedikleri senaryolar ile de karşılaşmadım değil.
Teşekkür ederim cevabınız için açıkçası ben de araştırmadan sipariş verdim şimdi kara kara düşünüyorum. Bu gün Monstar teknik servise sordum bios güncellemesi ile ileride gelebileceğini söylediler. Ayrıca cihazda Advanced optimus olduğunu da belirttiler. Ne kadar doğru olur bilmiyorum ama şöyle düşündüm biosta intel grafik kartını veya ortak kullanımı seçebiliyorsak muxswich vardır ve güncelleme ile dgpu da gelir diye düşündüm ama bilemiyorum tabii bir gelsin bakalım makine.

Kasa cidden güzel ilerde mux switch kazandırılırsa kesinlikle kullanılacak bir kasa. Dediğim gibi series yazın bir laptop alacağım ve mux switch gelirse bu kasayı yeniden alabilirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20210302_001716.jpg
    IMG_20210302_001716.jpg
    99,9 KB · Görüntüleme: 227
Kasa cidden güzel ilerde mux switch kazandırılırsa kesinlikle kullanılacak bir kasa. Dediğim gibi series yazın bir laptop alacağım ve mux switch gelirse bu kasayı yeniden alabilirim.
Amacım aslında competitve oyundan daha çok AAA oyun ama MUX geri çekiyor beni. Bir daha bağlanıp sorayım ben yarın, bakalım bu sefer ne diyecekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı