Turan (Türk) Birliği Kurulur mu?

İşte bu adamlar şu anda dünya'nın en modern ülkeleri sayılıyor. Orta doğu ve Afrika başta olmak üzere dünya'daki tüm kaosun sebebi batılı devletlerdir.

O zaman akıllı olup birbirlerini mezhebi farklı diye kesmesinler. Bunu da mı Avrupa yaptırıyor? Kendi geri kalmışlığına bahane bulmak kolay, kendini eleştirmek zor.

İşte bu adamlar şu anda Dünya'nın en modern ülkeleri sayılıyor. Orta Doğu ve Afrika başta olmak üzere Dünya'daki tüm kaosun sebebi Batılı devletlerdir.
Hocam evet onların da etkisi var ama sizce Orta Doğu'yu yönetenler de hata yapmadı mı? Halk da hem 1916'da hem şu an Orta Doğu'da araştırabileceği kadar da olsa araştırmadan gaza gelmedi mi?

Evet kardeş, ben inanıyorum diğerlerini bilmem de sizin inadınıza Turanı kendim kurasım geliyor

Kardeş sen neden beni Türk düşmanı gibi lanse etmeye çalışıyorsun? Turan'ı kurmak çok öte bir hayal. Ne Batı'dan ne de Arap'tan medet umuyorum. Gerçekten diğer bağımsız Türk devletleri liderleriyle bir masaya oturup bundan sonra hep beraber aynı çatı altında yaşayacağız deyince olacağına inanıyorsun. Bu, ağzından çıktığı kadar basit bir şey değil. Kurulursa da hep beraber dünyaya hükmedeceğiz gibi bir şey yok zira ne bizde ne de onlarda kaynak var ve en kısa süre içinde tekrar dağılacaktır. Dediğin gibi 50 yıl sonra belki olur bilemeyiz. Ama bunu tarih belirleyecek. Beni biraz daha düşman belleyecekseniz engellemeniz daha iyi olur.

Peki şu an Çinliler Uygur'lara saldırırken barış var mı? Sen söyle ya

Çinlilere masum mu dedim ? Birbirini kesmeyen millet yok, o yüzden tek taraflı ağlamak saçmalıktır. Herkes çıkarı için çalıştı. Osmanlı'da sömürdü İngiltere'de. Osmanlı ulşabildiği ölçüde sömürdü İngiltere ölçüsüzce. Ama Osmanlı'da özgürlük olmadığından çöküş başladı, İngiltere özgürlüklerle yükseldi. Fark burada.

Batının tüm gelişmesini sömürgeciliğe sığdırmak cahilliktir. Özgür fikir ortamı oluşmasaydı sadece kilise ve burjuvalar zengin olurdu. Şu an avrupada refahın yüksekliği sömürgecilikten değil, özgürlük sisteminden dolayıdır. Sömürgecilik yapmayan millette yok sayılır. Türkler Çin'de şehirleri yağmalarken barış içinde mi saldırıyordu ? Osmanlı gayrimüslimlerden vergi alıp zorla çocuklarını devşirirken hoşgörü ile mi yapıyordu ? Güldürmeyin. Masum bir millet yok.
Batı'nın sömürgeciliğiyle Türklerin ve Osmanlı'nın şehir yağmalamasını karşılaştırmak mı? Çok mantıklıymış. Osmanlı o vergiyi gayrimüslimler askerlik yapmadığı için alıyordu. Şu anki Türkiye'de o kadar vergi var, Osmanlı'nın o vergisinin gözüne batmasına şaşırıyorum. Senin o medeni gördüğün insanların Dünya üzerinde yapmadığı katliam yok. O kadar kaynaktan sonra bir zahmet özgür düşünce ortamı sunsunlar. Avrupa ve belirli yerler haricinde Dünya'da kaos varsa sebebi onlardır. Bana demokrasi ve özgürlükten bahsetme.

Kardeş sen neden beni Türk düşmanı gibi lanse etmeye çalışıyorsun? Turan'ı kurmak çok öte bir hayal. Ne Batı'dan ne de Arap'tan medet umuyorum. Gerçekten diğer bağımsız Türk devletleri liderleriyle bir masaya oturup bundan sonra hep beraber aynı çatı altında yaşayacağız deyince olacağına inanıyorsun. Bu, ağzından çıktığı kadar basit bir şey değil. Kurulursa da hep beraber dünyaya hükmedeceğiz gibi bir şey yok zira ne bizde ne de onlarda kaynak var ve en kısa süre içinde tekrar dağılacaktır. Dediğin gibi 50 yıl sonra belki olur bilemeyiz. Ama bunu tarih belirleyecek. Beni biraz daha düşman belleyecekseniz engellemeniz daha iyi olur.

Hocam ben seni Türk Düşmanı olarak lanse etmedim. Ben seni Turan karşıtı olarak görüyorum sadece

Geri
Yukarı