Turan (Türk) Birliği Kurulur mu?

Hayır. Bak kardeşim, Türklerin birleştiği bir durum olursa ( ki çok zor ) o devlet büyük bir devlet olur, ama o devlet diğer büyük devletlerden çok daha güçsüz olur. Dediğimi anladıysanız ne mutlu. Yani o devlet yıkılır. Biz de milliyetçiyiz Türkçüyüz, ama bazen bazı şeyleri kabul etmen lazım. 1100 yılında değiliz. 2021 yılındayız ve Türk devletlerinin çoğunun bağımsız devleti bile yok. Yaşın küçük, siyasi görüşünü anladık zaten. Ailen sana izlettiriyor olabilir ama gerçekler bunlar.

Çok medenice yazdınız o yüzden çok teşekkür ediyorum. Zaten şu anda olmayacak onu ben de biliyorum. Ama bir gün kurulabilir diyorum ben size sadece. Aynı zamanda kurulursa o kadar kolay yıkılmaycağını düşünüyorum.

Çok medenice yazdınız o yüzden çok teşekkür ediyorum. Zaten şu anda olmayacak onu ben de biliyorum. Ama bir gün kurulabilir diyorum ben size sadece. Aynı zamanda kurulursa o kadar kolay yıkılmaycağını düşünüyorum.

Kuruldu diyelim, zayıf ve geniş topraklı bir devlet olur. İçlerinde en büyük güç Türkiye Cumhuriyeti. Tek başına oynar diğerlerine karşı diyebiliriz. Mesela Dolgan, Azeri, Çuvaş, Hakas, Kırgız, Başkırt, Yakut, Özbek, Kazak, Tuva. Bu devletlerin bir kısmı Rusya'da şuan. Bunlar bağımsız ülke kurdular diyelim. Rusya'nın dibinde kurdular ülkeyi. Rusya ne diyecek? Alın alın sorun yok diyecek hali yok ya. Karşı çıkacak. Benim yukarıda yazdığım birlik çok daha mantıklıydı.

Şu anda bile diplomatik ilişkimiz yok bile Orta Asya da ki türkler ile.

Ben size hemen mı kurulacak dedim? Ben dedim ki bir gün kurulabilir. Hemen şimdi demedim ki ya. Belki 50 yıl belki de 500 yıl sonra. Bunu ben bilemem
Kuruldu diyelim, zayıf ve geniş topraklı bir devlet olur. İçlerinde en büyük güç Türkiye Cumhuriyeti. Tek başına oynar diğerlerine karşı diyebiliriz. Mesela Dolgan, Azeri, Çuvaş, Hakas, Kırgız, Başkırt, Yakut, Özbek, Kazak, Tuva. Bu devletlerin bir kısmı Rusya'da şu an. Bunlar bağımsız ülke kurdular diyelim. Rusya'nın dibinde kurdular ülkeyi. Rusya ne diyecek? Alın alın sorun yok diyecek hali yok ya. Karşı çıkacak. Benim yukarıda yazdığım birlik çok daha mantıklıydı.

Bakın şimdi haksızsınız demiyorum. Ama çoğu özerk devlet katılamayacak tabii ki de. İkinci olarak onlar Azeri değil Azerbaycan Türkleri.

Geri
Yukarı