Turbox DDR4 RAM nasıldır?

BozkuTR

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Bana hediye olarak toplama bir PC kasası geldi. Ekran kartı RX 580 ve işlemci R7 1700 fakat RAM'de Turbox markasını görünce böyle marka mı varmış dedim. Sitelerde biraz dolanınca kötü sistemli bilgisayarlar sattığını anladım ama sorum şu: RAM olarak nasıl? Şu an elimde https://www.hepsiburada.com/turbox-16-gb-ddr4-2666-mhz-kirmizi-sogutuculu-pc-ram-p-HBV00000ZMUAZ?magaza=Deha Bilgisayar bu linkteki gibi RAM var. Henüz sisteme oyun vs atıp denemedim. Tek slotta 16'lık RAM var. 2. slot boş. Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Bu Turbox her şeyi üretiyor. Üstelik bir tanıtım sayfası bile yok internette. Bu neymiş be kardeşim! İnsanlar nasıl bilgi alacak.

Bu tarz merdiven altı markalardan uzak durun. Durmayanları da uyarın.

Bu Turbox her şeyi üretiyor. Üstelik bir tanıtım sayfası bile yok internette. Bu neymiş be kardeşim! İnsanlar nasıl bilgi alacak.

Bu tarz merdiven altı markalardan uzak durun. Durmayanları da uyarın.

Hocam zaten hediye gelmiş bence bu RAM'i elinizden çıkarıp yeni RAM alın. Turbox kullanıp da pişman olmayan yoktur. Şunu öneririm.

Turbox'un hiçbir ürünü kullanılmaz.

Hem pahalı hem kalitesiz. Şu an kullandığınız RAM'in aynısını alın.

RAM alırken markaya değil iç yapıya bakacaksınız. Bu iç yapıya baktığımızda CMK8GX4M1A2666C16 model gereksiz pahalı ve en geri olanı. Ayrıca 2666 MHz. G.Skill Ripjaws V gibi bir model ise daha kaliteli bir iç yapıya sahip. Corsair RAM almak sadece Corsair'im var diye kendini avutmaktır. En azından düşük bütçeli RAM için böyle. Şu an gerek iç yapısı, gerek çipi, gerek overclock performansı, ki Ryzen için hayati önem taşıyor bellekler, fazla olan RAM Neo Forza markasının Black faye ürünü.

Turbox olanın iç yapısını öğrenmek için arkadaşın bu rehberi uygulaması gerekli. Bende merak ediyorum zaten. Uygular ise sevinirim.

Bunu uygulayıp fotoğraf atması yeterli.

RAM alırken markaya değil iç yapıya bakacaksınız. Bu iç yapıya baktığımızda CMK8GX4M1A2666C16 model gereksiz pahalı ve en geri olanı. Ayrıca 2666 MHz. G.Skill Ripjaws V gibi bir model ise daha kaliteli bir iç yapıya sahip. Corsair RAM almak sadece Corsair'im var diye kendini avutmaktır. En azından düşük bütçeli RAM için böyle. Şu an gerek iç yapısı, gerek çipi, gerek overclock performansı, ki Ryzen için hayati önem taşıyor bellekler, fazla olan RAM Neo Forza markasının Black faye ürünü.

Turbox olanın iç yapısını öğrenmek için arkadaşın bu rehberi uygulaması gerekli. Bende merak ediyorum zaten. Uygular ise sevinirim.

Bunu uygulayıp fotoğraf atması yeterli.
Turbox RAM' in çipleri ekran alıntısını attım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    87,7 KB · Görüntüleme: 50

Geri
Yukarı