Turbox GTX 750'ye 300W PSU yeterli mi?

İşlemciyi yükseltip ekran kartından daha fazla performans alma fikri kafama yattı. İşlemci alırken neylere dikkat etmeliyim acaba? Anakarta uymaması gibi durumlar olabilir mi? Ayrıca gt1030'u ele alıyorum, bu ekran kartına uyacak işlemci hangi seviyede olmalı acaba?
Aslında o soketin en güçlü işlemcileri bile 250TL civarı. İşlemci yükseltirsen PSU sıkıntı çıkarabilir işlemci + ekran kartı en fazla 160W çekmeli yoksa PSU kaldırmaz. 100W güç çeken işlemci + 60W çeken ekran kartı ile kullanabilirsin. Daha fazla güç çeken ürünler alırsan PSU değiştirmek zorunda kalırsın oda 2. el olarak 300TL civarı tutar. Ben RX460 + Quad serisi işlemci alırdım.

Aslında o soketin en güçlü işlemcileri bile 250TL civarı. İşlemci yükseltirsen PSU sıkıntı çıkarabilir işlemci + ekran kartı en fazla 160W çekmeli yoksa PSU kaldırmaz. 100W güç çeken işlemci + 60W çeken ekran kartı ile kullanabilirsin. Daha fazla güç çeken ürünler alırsan PSU değiştirmek zorunda kalırsın oda 2. el olarak 300TL civarı tutar. Ben RX460 + Quad serisi işlemci alırdım.

GT1030 + Q9400 PSU açısından sorun çıkarır mı sizce?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı