TurboX tarzı bilgisayarlar güvenilir mi?

Şu linkteki ( İ7m 8gb Ram 240 Ssd 4gb Gt730 E.kartı 21.5"masaüstü Bilgisayar - n11.com ) bilgisayar ve tip bilgisayarlar güvenilir mi?

Cevaplarınızı bekliyorum...
Biraz geç oldu ama yazmak istedim. 2016 da turbox kasa aldım,hala sorunsuz çalışıyor. Aldığım zamanlarda herkes mobil işlemci var diye çok kotuluyordu,2 güne kalmaz performans düşer bişey oynayamazsin diyorlardı ama aradan dolu dolu 4 yıl geçti ve ben o bilgisayardan hala aynı fpsleri alarak oyun oynuyorum. Benim tecrübe ettiğim kadarıyla işlemcinin mobil olmasi oyun konusunu çok etkilemiyor,asil etken ram ve ekran kartı. Bugüne kadar hiç darboğaz yaşamadım,ama laptopta işlemci kaynaklı darboğaz yaşadığım oluyor. Ayrıca tavsiye verenler de baya yanlış konuşmuş,mesles birisi ekran kartının hiçbir işe yaramadigini söylemiş,40 bin liralık sistem kullanan birisi için çöp olabilir ama yinede objektif düşünceyi kaybetmemek gerekir,kart neye göre kullanışsız kime göre kullanışsız? Eğer amacın çok abartılı olmayacak şekildeki grafikli oyunları oynamak işte f/p olarak tuebox deneyebilirsin. Reklam vs yapacak değilim,bizzat kullaniciyim. 2016 da aldım ve ups ile çok güzel bir paketle geldi ve çok da temiz duruyordu. Bir iki toz temizleme haricinde hiçbir tamir nedeniyle içini açma gereği duymadık,sadece uzun aralıklarla 2 kez format attık,hala da çalışıyor,özellikle abim günde ortamala 4-5 saat GTA 5 oynuyor,med-high ayarlarda 25 fps alıyor. Ha kesinlikle zamanla bir performans düşüşü yok. Oyuna başladığı ilk 10 dakikada aldığı fps ile 5. Saatte aldığı fps aynı,soğutması da iyi,işlemci de yavaslamiyor. Öte yandan 2018 de 3500 lirayı basarak aldığım hp laptop ise performans olarak aynı duzeylerde ama GTA 5 i aynı ayarlards açsam 20 dakika oynarım,sonra FPS azalmaya başlar,isinip ara ara donmaya başlar,en sonunda sıkılıp çıkarım. Bu arada yalan soyledigimi,reklam yaptigimi düşünen olursa ürünün resmini,oyun esnasındaki FPS değerini ve faturasının resmini atabilirim

Yine arkadaşın biri konuyu saçma sapan bir zaman sonra boş yere hortlatmış.
Kesinlikle göz atın. Yukarıda arkadaşın yazdıklarını dikkate bile almayın.

Teknoloji şans işidir. Bir veya birkaç kişinin uzun süre kullanması kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kalite ve ömür farklı kavramlardır. - @Caner Uncu
Ayrıca izoly, turbox ve dragos denen çöp konteynırlarından da uzak durun. Yukarıda attığım konuyu okuyunca zaten fikriniz değişecektir eminim.

@AngryKebab
Laptop ile masaüstü asla kıyaslanamaz. Benim 6200 TL'lik laptopum ile 2800 TL'lik masaüstü performansı aynıdır. 25 FPS iyiymiş gibi konuşman çok kötü. Arkadaşıma 500 TL'ye bilgisayar toplamıştım o senden çok daha fazla FPS alıyor. Turbox F/P değildir ve hiçbir zaman da olamayacak. Asıl etken RAM, GPU imiş? Ben zamanında 40 bin değil 700 liralık sistemde kullandım, 1200 liralık sistemde kullandım, 300 liralık sistemde kullandım halen Turbox'a koca bir çöp torbası diyorum.

@AngryKebab
Laptop ile masaüstü asla kıyaslanamaz. Benim 6200 TL'lik laptopum ile 2800 TL'lik masaüstü performansı aynıdır. 25 FPS iyiymiş gibi konuşman çok kötü. Arkadaşıma 500 TL'ye bilgisayar toplamıştım o senden çok daha fazla FPS alıyor. Turbox F/P değildir ve hiçbir zaman da olamayacak. Asıl etken RAM, GPU imiş? Ciddi misin? Ben zamanında 40 bin değil 700 liralık sistemde kullandım, 1200 liralık sistemde kullandım, 300 liralık sistemde kullandım halen Turbox'a koca bir çöp torbası diyorum. Allah ıslah etsin seni güzel kardeşim.
25 FPS takılmalar olmadığı sürece akıcı bir orandır,high ayarlara çekip bu oranı alıyorum,istersem hepini Med ayarlara çeker 40 FPS alırdım. Ayrıca Allah ıslah etsin falan ne alaka? Ben sadece bir ürün aldım ve gayet de güzel çıktı diyorum,hani kendinizi paraliyorsunuz ya ""mobol oslomco oko gono olondo potlor"" diye yirtiniyorsunuz ya işte o işlemci bende performans düşüklüğü olmadan 4 yıl gitti hala da calisiyor diyorum,aklinizca burada kızgın ifade bırakıp cevap vermek,""arkadaşın yazdıklarını dikkate bile almayın"" demek çok aptalca işler değil mi? Reklam mi yapıyorum? Hayır,abartıyor muyum? Hayır,ben sadece elimde bu kasa var,gayet de sağlam çıktı,neden önüne gelen çöp diyip geçiyor diye yorum yaptım,saçma salak linclemeye çalışmış siniz. Turbox kimdir kimindir bilmem ama sanki hepinizin kanlı bıçaklı düşmanı gibi ne turboxmus be arkdas. Ulan hadi herşeyi geçtim,sırf aynı fikirde değilsiniz diye böyle saçma sapan şeyler yazmak zorunda mısınız? Teknoloji çağında büyümüş insanlarsiniz ama o kadar kit goruslusunuz ki karşıt bir fikir gelince bunu kaldiramiyorsunuz. Yazık kafaniza
Yine arkadaşın biri konuyu saçma sapan bir zaman sonra boş yere hortlatmış.
Kesinlikle göz atın. Yukarıda arkadaşın yazdıklarını dikkate bile almayın.

Teknoloji şans işidir. Bir veya birkaç kişinin uzun süre kullanması kaliteli olduğu anlamına gelmez. Kalite ve ömür farklı kavramlardır. - @Caner Uncu
Ayrıca izoly, turbox ve dragos denen çöp konteynırlarından da uzak durun. Yukarıda attığım konuyu okuyunca zaten fikriniz değişecektir eminim.
""Yukarıdaki arkadaşın yazdıklarını dikkate almayın "" derken? Hayırdır,sen peygamberin de ben mekkeli müşrik miyim? Kimin sözünün dikkate alınıp kimin sözünün dikkate alinmayacagina sen mi karar veriyorsun? Teknoloji şans isiyse kamyon yüküyle para verdiğin teknolojik ürün de bozuk çıkabilir,e o zaman hiçbir ön yargı bulundurmamak gerekir,o halde neden benim yazdığımı dikkate almasınlar? Ürünü aldım,hiçbir araştırma yapmadan aldım,güzel çıktı,kullanan-kullanmayan herkes çöp mop derken bende girip ""kendi aldığım ürün"" için guzel diyip fikrimi belirttim,aldığım ürün güzel çıktığı halde sürüye uyup ""he ya turbox çöp bea"" mi deseydim? Kendi ürünümü,yaşadığım tecrübeyi belirttim diye gelip arkadaşı dikkate almayın demen cocukca. Bana kalırsa da kimse, kullanmadığı ürün için çöp leş diyen kafasına göre fikir veren insanları dikkate almamalı,senin gibi.

Son düzenleme:
Teknoloji şans isiyse kamyon yüküyle para verdiğin teknolojik ürün de bozuk çıkabilir
Ahh ahh Turbox kazığı yiyenlerin en sevdiği söz. Benim aldığım toplama bilgisayarın bozuk çıkma ve bozulma şansı 10000/1 ise Turbox alanların bozuk çıkma veya bozulma şansı 100/1 falandır. 10-15 yıllık anakartlardan falan bahsediyoruz burada. Arkadaşımın da buna benzer bir bilgisayarı var çocuk her gün farklı bir hata ile karşılaşıyor. En son sövüyordu bilgisayara whatsapp üzerinden ama neyse.
25 FPS takılmalar olmadığı sürece akıcı bir orandır
Bunu sen mi belirliyorsun? 25 FPS ile Witcher 3 oynanır lakin PUBG falan oynanmaz. Çoğu kişiye 40 FPS bile eziyet gibi gelir. Akıcı dediğin oran eskiden 30 FPS iken şimdilerde 60 FPS olarak görülüyor.
Ulan hadi herşeyi geçtim,sırf aynı fikirde değilsiniz diye böyle saçma sapan şeyler yazmak zorunda mısınız?
Evet. İnsanlara 7 asırdır anlatıyoruz. Konu açma yerine T, İ veya D yazsan trilyonlarca sonuç çıkıyor. Birisinin boşluğuna denk gelse alsa ne olacak?
Ayrıca Allah ıslah etsin falan ne alaka?
Masaüstü ile laptopu kıyasladığın için. Belki bilmiyorsundur ama teknoloji forumlarında dolaştığına göre sanmam. 7000 TL'ye satılan laptopla neredeyse 2800 TL'ye satılan bilgisayar eşit güçtedir. Normal yani o dediğim FPS farkı.
hp laptop ise performans olarak aynı duzeylerde ama GTA 5 i aynı ayarlards açsam 20 dakika oynarım,sonra FPS azalmaya başlar,isinip ara ara donmaya başlar,en sonunda sıkılıp çıkarım
Cevap yazdığım cümlede gizli 😉
Hayır,ben sadece elimde bu kasa var,gayet de sağlam çıktı,neden önüne gelen çöp diyip geçiyor diye yorum yaptım
E geldiği gibi bozulacak, patlayacak diye bir kaide yok. Önüne gelenin çöp demesi parçalarının asırlar önce yapılmasından kaynaklı ki sen biliyorsun ve bence görmezden geliyorsun.
Benim tecrübe ettiğim kadarıyla işlemcinin mobil olmasi oyun konusunu çok etkilemiyor,asil etken ram ve ekran kartı.
Bir iki toz temizleme haricinde hiçbir tamir nedeniyle içini açma gereği duymadık,sadece uzun aralıklarla 2 kez format attık
Şu yazdıklarından yalan söylediğin belli zaten. İşlemcinin termal macununu melekler mi silip tekrar sürdü güzel kardeşim benim.

Ahh ahh Turbox kazığı yiyenlerin en sevdiği söz. Benim aldığım toplama bilgisayarın bozuk çıkma ve bozulma şansı 10000/1 ise Turbox alanların bozuk çıkma veya bozulma şansı 100/1 falandır. 10-15 yıllık anakartlardan falan bahsediyoruz burada. Arkadaşımın da buna benzer bir bilgisayarı var çocuk her gün farklı bir hata ile karşılaşıyor. En son sövüyordu bilgisayara WhatsApp üzerinden ama neyse.

Bunu sen mi belirliyorsun? 25 FPS ile Witcher 3 oynanır lakin PUBG falan oynanmaz. Çoğu kişiye 40 FPS bile eziyet gibi gelir. Akıcı dediğin oran eskiden 30 FPS iken şimdilerde 60 FPS olarak görülüyor.

Evet. İnsanlara 7 asırdır anlatıyoruz. Konu açma yerine T, I veya D yazsan trilyonlarca sonuç çıkıyor. Birisinin boşluğuna denk gelse alsa ne olacak?

Masaüstü ile laptopu kıyasladığın için. Belki bilmiyorsundur ama teknoloji forumlarında dolaştığına göre sanmam. 7000 TL'ye satılan laptopla neredeyse 2800 TL'ye satılan bilgisayar eşit güçtedir. Normal yani o dediğim FPS farkı.

Cevap yazdığım cümlede gizli 😉

E geldiği gibi bozulacak, patlayacak diye bir kaide yok. Önüne gelenin çöp demesi parçalarının asırlar önce yapılmasından kaynaklı ki sen biliyorsun ve bence görmezden geliyorsun.

Şu yazdıklarından yalan söylediğin belli zaten. İşlemcinin termal macununu melekler mi silip tekrar sürdü güzel kardeşim benim.

Termal macunu bugune kadar elime aldığım bile olmadı, kasanın da bir iki kez açıp düşük voltajlı makineyle tozunu aldım, kurdanla işlemci fanini temizledim, zaten kasayı koyduğum konum etrafı çok açık ve yan kapak yarısına kadar hava alan deliklerle dolu. Neyse, Turbox murbox boş ver de bunca mesajı tek tek cevaplayan bir insanın akıl sağlığından biraz şüphe ederim. Bence sen böyle konuları boş ver, kendi sağlığınla ilgilen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma bu yorum geldi. :D
1595608378986.png

@AngryKebab
Aynen havadırmış ortamı aynen. Termal macun sürmedikten sonra sistemi Thermaltake Core W200 isimli kasaya koy fayda etmez. Köşeye sıkışınca da sorunlu musun de.

Geri
Yukarı