TurboX tarzı bilgisayarlar güvenilir mi?

Kardeşim paranı çöp edeceğine biraz biriktirseydin şuan bu yorumu yazmıyor olacaktın.
Parami çöp etmedim ki,o dönem çok araştırdım,HDD bile eklemeden orta halli bir kasa toplamak 2000 liradan aşağı olmuyordu,tabi orta halli dediğim de aldığım turboxun kat kat çok daha iyisi ama zaten i donem sınav yaklasiyor,ders calismazsin,hep oyun için istiyorsun gibi bahanelerle butceyi çok düşük tuttular,bende en sonunda alayım olsun bitsin diye turboxu aldım. O zamana göre 1300 liraya uygundu,o yılı hatirlamayanlar gelip burada saçma sapan ""500 liraya ondan daha iyisini topladım"" gibi aptalca yorumlarla saçmalıyor,ulan evet,darbeden önce,yazın toplasam o turbox kasa olsa olsa 700-800 falan ederdi ama işte lanet darbe girişiminden sonra dolar fırladı,ülke karıştı,el altından piyasadaki milyarlarca dolar yurt dışına kaçırıldı,hem dolar yükseldi hem tedarik sistemi bozuldu,500 liralık kart belkide 850 lira oldu,böyle bir ortamda bende zaten para kısıtlı,basıp aldim işte şu turboxu. Aradan yıllar geçti,e hala çalışıyor,ben çıkıp hala calidiyor diyince neden birileri kuduruyor bir türlü anlayamadim.
Kardeşim paranı çöp edeceğine biraz biriktirseydin şuan bu yorumu yazmıyor olacaktın.
Aslında neden bu kadar sert çıkıp eleştirdiklerini tahmin edebiliyorum,yıllarca klavye başında millete akıl verdikten sonra birisi çıkıp onun teorisine tam zıt bir fikir ortaya atınca cildiriyorlar,çünkü onların dediği çürüyor. Bu olay spor için de var. Mesela adam 17 yildir spor yapıyor,önüne gelene asılsız saçma sapan şeyleri tavsiye ediyor,mesela ""spordan sonra 30 dk içinde protein al yoksa kasların erir"" diyor,bu adama gidip ne saçmalıyorsun birader diye sorarsan adam seninle sabaha kadar tartışmaya girer ""beğnden eyi mi bilcen,cahil"" falan diye zirlar durur. İşte buradaki turbox linci de aynı durum. Tamam abi parça leş,işlemci eski,kart dandik,ana kart Çin'den geliyor,garanti fasa fuso da yahu sen Google görsellerden bu cihazın resimlerine bakarak klavye başında köşe yazarı gibi bilgin bilgin yazıp cizecegine bu zımbırtiyi alıp kullansan,birinci elden tecrübe edip o zaman iyi veya kötü desen daha iyi değil mi? Adam ""çinden geliyor beyler,leş bu PC"" diyor,bu karara 1 dk içinde varıyor,ben dile kolay bu leş aleti 4 yıl kullanıp ""ya arkadaşlar parçalar dandik falan ama bende 4 yıldır performans düşüklüğü olmadan çalışıyor"" diyorum,birisi gelip kazık yemişsin diyor,birisi gelip ""bunu dikkate almayın "" diyor,baskasi gelip ""Allah ıslah etsin"" diyor(sanki dine kufrettim) yani kısacası ortam cahil bilginlerle dolu,bu turbox konusuna mesaj yazdıktan sonra gelen cevaplardan tiksindim,adam birde 2000 mesaj yazmış,turşu kim bilir kimlere ne saçma sapan ""tecrübesi olmadan"" bilgiler verdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı