Turbox ve Izoly hikayesi

susamcocuk

Centipat
Makaleler
13
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Lise
Merhaba arkadaşlar, birkaç ay önce yakın arkadaşların çoğu kendine yeni bir sistemler aldı, bende sevindim artık sigara kokan ne olduğu belirsiz internet Cafe'lerden kurtulduk diye. İçinde büyük bir heyecan ile arkadaşlarına gittim adını vermek istemediğim, arkadaşım internetten bir sistem aldığı söyledi bende daha çok meraklandım.
Diğer arkadaşlarım ise bizim alt sokaktaki esnaftan almışlar, neyse onlara gittim bana övüyorlar işte içinde 4 GB ekran kartı içinde i7 işlemci 6 GB RAM diye ben bir üzüldüm, bizim esnaf onlara Turbo verdim hem de 3000 2500, bir üzüldüm arkadaşların yaşı küçük değil hepsi 17 18 16 yaşları da emekleri boşa gitti, bu kadar kendiler para bitirdi bu kadar çaycılık yaptılar ama gelen bilgisayar içinde 2.nesil i7 ve GT740 diğeri daha berbat içinde E8600 ile HD 6570 var, neyse internetten bilgisayarı satın alan arkadaşım ise AMD Ryzen 3 1200 ile 1050 Ti almış, tek ona sevindim. Bu arada ben size kısa süre içinde yaşamış gibi anlatım ama üstünden 3 4 ay geçti.

O zaman adamdan alışveriş yapacakları uyarın adamın haksız kazancını engellemiş olursunuz. Kim bilir kaç kişi daha 4 GB ekran kartı diye aldı o bilgisayarları.

Doğru söylüyorsun zaten bir daha dükkanına bile girmen önüden bile geçmen düşünsene sen bu kadar çalışıyorsun bir bilgisayar için elideki şey 1500 1800 TL en fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı