Turbox ve Izoly sistemler neden alınmaz?

Halkımızın en büyük sorunu araştırmayı bilmemesi ve ucuz reklam politikalarına kanması. Açıkçası bu hikayeyi en iyi "her topal atın bir kör alıcısı çıkar" gibi bir söz anlatabilir.
İnsan ne yapıyorsa kendine yapıyor. Araştırmadan ürün alıp forumlarda ağlıyorlar.

Maalesef halkımız bu konuda bilinçsiz. Çocuğuna sürpriz yapmak isteyen temiz yürekli ebeveynler bu tuzaklara çokça düşüyor. Özellikle Trendyol da çok fahiş fiyatlara iğrenç sistemler satılıyor. Gerçekten üzülüyorum bu durumda. Ayrıca, Turbox sistem alacağıma C4 alırım daha iyi.
C4 bile Turbox’dan daha dayanıklıdır herhalde, o kadar patlak birşey ki benzetecek birşey bulamıyorum 🤣

Çünkü bazı bilgisayarlarında i7 yazıp model bile belirtmeyen, belirtse bile i7'nin vasat işlemcilerini koyan, ürün ön izlemesine GTA V fotoğrafı koyup insanların gözünü boyayan, GT 730, 1050Ti koyup ''oyuncu bilgisayarı'' adı altında satan, 3 tane RGB fanlı kasa gösterip alıcıları ''dışı seni içi beni yakar'' sözüne getiren bir marka.

Bizim ülkede “her konuda” iç güzellikten ziyade dış güzelliğe önem veriliyor. “Ay şu bilgisayar ışıl ışıl parlıyor, hemen almalıyım” gibi. İçine baksan beş para etmez dandik parçalarla dolu.

İnsanlar eskiye kıyasla daha bilinçli ve dikkatli bu sistemlere karşı, sanırım bu tür konular ve rehberler oluşturmak işe yarıyor olsa gerek.
Yerimde olsam o monitor yerine 1600x900 Thinkvision monitörü 600tlye, 75 hz'e çıkartmayı, ucuz ve kaliteli olduğu için IBM Sk 88XX (SK-8820,8825 gibi) klavye almayı ve yanına güzel bir ikinci el fare almayı (oyuncu veya prodüksüyon kararınıza) ve çok güzel bir kasa toplamayı sadece ama sadece 7000tl'ye yapardım. Üstelik Blender, Sony Vegas için ortalamanın çok da değil makul seviyesinde üzerisinde birşey alınabilir. Ayrıca M1 çipten daha hızlı render bile alınabilecek şeyler. En güzel tavsiyelerden biri bu olabilir size kalmış.

Test Bob

Zamanında babam bana az kalsın 4 GB RAM'li HP kasa alıyordu 4 k ye. Yıl 2020. son anda başını şişirip toplama sistem aldırdım. Allah'tan o zaman o kadar dandik sistemlerden haberimiz yoktu.
Bu ekonomide bu çöp sistemleri almak baya lüks, 1 ay sonra daha güzel sistem alamayacaklar sanırım o daha berbat üstüne :( .

Hayatımda gördüğüm en 🍑 markadır Izoly.
🍑Üne sokmak lazım o PCleri Izoly'nin.

Şuan 1660 ti sistem var. Benim ekran kartı şuan kazık. Benim model 20k daha iyi 1660 ti daha ucuz.
Ana bilgisayarım I5 7600, Rx 6400, 16GB DDR4, 1TB Samsung 980, XBOX alternatifi olarak sistem topladım. Optiplex 3050, mesela bunlar 2400tl'ya falan bulunabiliyor, üstüne ucuz olan rx 6400leri topla undervolt et mis gibi olur. min6000-maks8000 toplanabilir. Üstelik PS4 vs.'den daha iyi. Üstelik PC olarak kullanma avantaj üstüne.

O değilde 1TB SSD deyip açıklamada 7200rpm hdd'nin olması ve ssd'nin maximum 240gb falan olması üzücü. Onun yerine mis gibi sistem toplanabilir.
Birde bu sistemleri alanlar insanlara çamur atıyor, yok ben GTA 5 oynuyorum ultrada 100 fps falan. Ölümüne savunuyorlar aldıkları şeyleri. Şaka gibi elemanlar. Youtube'da çok var. Turbox aldım yaz arat görürsün.

Geri
Yukarı