Turk Telekom Bağlantı Sorunu

atalayserbet

Centipat
Bugün CS:GO yu açtım ve bir maça girmeye çalıştım pingim 1000'den aşağıya düşmedi. CS:GO dışındaki oyunlarda aynı ping sorununu pek fazla yaşamadım fakat sonra internetim için speedtest yapmaya karar verdim. İlk testte 0.40 download mbps ve 0.20 upload mbps gördüm. 5 dk sonra tekrar aynı testi yaptığımda 26 download mbps, 3 upload mbps gördüm. Sonra bir 5 dk sonra tekrar denediğimde 9 download mbps ve 1.22 upload mbps gördüm. Bunun sebebi nedir?

Modemini kapatıp açman gerekli bazen sinyal kötü bazen iyi gelebilir bende de aynısı oluyor olmazsa modemini 1 saat dinlendir yine olmazsa müşteri temsilcisi ile irtibata geçmelisin iyi akşamlar.

Bugün CS:GO'yu açtım ve bir maça girmeye çalıştım pingim 1000'den aşağıya düşmedi. CS:GO dışındaki oyunlarda aynı ping sorununu pek fazla yaşamadım fakat sonra internetim için Speedtest yapmaya karar verdim. İlk testte 0.40 download Mbps ve 0.20 upload Mbps gördüm. 5 dk sonra tekrar aynı testi yaptığımda 26 download Mbps, 3 upload Mbps gördüm. Sonra bir 5 dk sonra tekrar denediğimde 9 download Mbps ve 1.22 upload Mbps gördüm. Bunun sebebi nedir?

Herhangi bir fikrim yok ama bende de durum öyle bir düşüyor bir artıyor CS:GO'da ise 700 ile 400 arası ping vardı. Elimiz kolumuz bağlı beklemekten başka çare yok telefon açtım 71 çağrı attım açmıyorlar.

Neredeyse çoğu operatör Türk Telekom'un altyapısını kullanarak verimli hizmet verebiliyor. Sorunun nerede olduğunu çözmeden nasıl kesin konuşabiliyorsunuz?
100mbps interneti 16mbps ye kadar düşürüp 4 yıldan beri altyapı değiştireceklerini söylüyorlar.
Garip olan şey komşum Superonline kullanıyor ve en düşük hızı 68mbps.

100Mbps interneti 16Mbps'ye kadar düşürüp 4 yıldan beri altyapı değiştireceklerini söylüyorlar.
Garip olan şey komşum Superonline kullanıyor ve en düşük hızı 68Mbps.

O paketi satın almadan önce altyapı sorgulatmanız sizin sorumluluğunuz altındadır.Hatta şubeden başvurularınızda altyapınız bu kadar Mbit destekliyor tam verim alamazsınız tarzı bir uyarı yapıyorlar. ISS'nin bir suçu yok burada. Superonline kendi altyapısı kullanır.

O paketi satın almadan önce altyapı sorgulatmanız sizin sorumluluğunuz altındadır.Hatta şubeden başvurularınızda altyapınız bu kadar Mbit destekliyor tam verim alamazsınız tarzı bir uyarı yapıyorlar. ISS'nin bir suçu yok burada. Superonline kendi altyapısı kullanır.
Bana böyle demedikleri için zaten şu an en düşük 68mbps ile Superonline kullanıyorum komşum gibi.

aynı sorundan bende şikayetçiyim internetim aşırı yavaş youtube video bile izleyemiyorum instagramda storyler açılmıyor hele oyunlar cs go , pubg ve diğerleri ping 1500de sabit abi müşteri hizmetleri bile pingin ne oldugunu bilmiyor şu evden çıkamadığımız zamanlarda perişan olduk alt yapınızda ve bir sorununuz yoktur diyorlar canımdan bezdim son 3 haftadır ya

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı