Türk Telekom altyapı sorunu

JustWatchS

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 aydır TürkNet kullanmaktayım. İlk başlarda memnundum ancak bu zamanlar da çok sıkıntı yaşamaya başladım ayrıca TürkNet'in aktif altyapısı olan (YAPA)dan hizmet alıyorum. Aşağıda hız testi ile hat değerlerimi paylaşıyorum. Sorum şu şekilde büyük ihtimal bakır kabloda sorun var ben bu kabloyu nasıl yenilettirebilirim ya da değiştirebilirim? Bu arada santrale olan uzaklığım 1333 metre olarak ölçülmüş en azından TürkNet'te böyle yazıyor. Müşteri hizmetleri ile görüştüğüm de altyapımın en fazla 6.5 MBS desteklediğini söylediler ancak ben geçiş yapmadan altyapıyı sorgulattığım da bana 12 mbs dediler. Bi anda ne oldu da 6.5 mbs’e kadar indi? Gerçekten bu durumdan çok sıkıldım. Önerileriniz nelerdir?

Dosya Ekleri

• 9403021C-7011-4A53-B24A-2E5768095846.png
    9403021C-7011-4A53-B24A-2E5768095846.png
    35,2 KB · Görüntüleme: 78
  • 942AFBC4-D7B9-4D55-B3D3-CD7862697D11.jpeg
    942AFBC4-D7B9-4D55-B3D3-CD7862697D11.jpeg
    37,7 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer komşularında aynı konudan sıkıntı çekiyorsa Türk Telekom'u arayıp binana fiber kutusu istediğini söyle tabi eğer bunu yaparsa İSS olarakta Türk Telekoma geçmek zorundasın. Bu şekilde sorununu çözebilirsin. Eğer komşu işi olmaz diyorsan Twitter'dan TT Ceo'suna yaz. Ben port problemi yaşıyordum hemen hallettiler bu konudada iletişime geçersen yardımcı olurlar diye düşünüyorum.

VDSL mi kullanıyorsunuz? Ben de TurkNet kullanıyorum bana ilk başta ADSL bağladılar 11mbps alıyordum, VDSL'e geçirin dedim santrale 1600 metre var bende de 20mbps hız alıyorum şu anda.

VDSL mi kullanıyorsunuz? Ben de TurkNet kullanıyorum bana ilk başta ADSL bağladılar 11mbps alıyordum, VDSL'e geçirin dedim santrale 1600 metre var bende de 20mbps hız alıyorum şu anda.
Normal de ADSL kullanıyordum 16 mbs’e kadar aktif altyapısında olduğum için bana 100 mbs’e hız tanımladılar ancak altyapım sadece 6.5 mbs destekliyormuş.
Eğer komşularında aynı konudan sıkıntı çekiyorsa Türk Telekom'u arayıp binana fiber kutusu istediğini söyle tabi eğer bunu yaparsa İSS olarakta Türk Telekoma geçmek zorundasın. Bu şekilde sorununu çözebilirsin. Eğer komşu işi olmaz diyorsan Twitter'dan TT Ceo'suna yaz. Ben port problemi yaşıyordum hemen hallettiler bu konudada iletişime geçersen yardımcı olurlar diye düşünüyorum.
Fiber gelsin Türk Telekoma geçerim yeterki fiber olsun. Dün komşunun internetinde de sorun vardı onda hiç çekmiyordu saha ekibi geldi baktı yer altından gelen kabloda sorun olduğunu söyledi. Pazartesiye kadar bekleyin yaparlar dedi. Bu arada Twitter üzerinden CEO ile görüştüm adres ve irtibat numarası istedi verdim. Geri dönüş yaparlar dedi hala bekliyorum 2 hafta oldu neredeyse.

Hocam aynı sorun bendede var da türktelekom ceo su ile nasıl görüşebiliriz twitter den direk mesaj olarak mı yoksa twit atarak mı
Sen çaldır o seni arar 😂😂😂😂😂🤣 (Şaka vurmayın)
Yaklaşık 2 aydır TürkNet kullanmaktayım. İlk başlarda memnundum ancak bu zamanlar da çok sıkıntı yaşamaya başladım ayrıca TürkNet'in aktif altyapısı olan (YAPA)dan hizmet alıyorum. Aşağıda hız testi ile hat değerlerimi paylaşıyorum. Sorum şu şekilde büyük ihtimal bakır kabloda sorun var ben bu kabloyu nasıl yenilettirebilirim ya da değiştirebilirim? Bu arada santrale olan uzaklığım 1333 metre olarak ölçülmüş en azından TürkNet'te böyle yazıyor. Müşteri hizmetleri ile görüştüğüm de altyapımın en fazla 6.5 MBS desteklediğini söylediler ancak ben geçiş yapmadan altyapıyı sorgulattığım da bana 12 mbs dediler. Bi anda ne oldu da 6.5 mbs’e kadar indi? Gerçekten bu durumdan çok sıkıldım. Önerileriniz nelerdir?

Turknet bazı sıkıntılar sebebiyle saha dolaplarından YAPA hizmeti veremiyor. Benim bildiğim kadarıyla 2017'den beri BTK, TT, belediyelerle bu konu ile ilgili görüşüyorlar ama hala sonuç yok. 😥 Bu nedenle santrale yakın kullanıcılar için YAPA lütüf olurken (o fiyata kimse 100 down up a kadar net vermez ), santrale uzak kullanıcılar için cinnet geçirme nedeni olabiliyor. Eğer yakında FTTC (Saha dolabına kadar fiber gelip oradaki DSLAM cihazından bakırla internet verilen model) TT nin saha dolabı varsa VAE geçiş talep edebilirsin. Yoksa zaten yakında fiber bile çok zor gelir. Eğer TT'nin yakında FTTC saha dolabı yoksa sakın Türk Telekoma geçeyim deme aynı mesafedeki santrale TT'nin DSLAM cihazları ile daha kötü internet alırsın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı