Turk Telekom faturalı hat ücreti var mı?

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Merhabalar, arkadaşım Turk Telekom'dan hat almış faturalı olarak yeni numara. Bildiğim kadarıyla ücretsiz. Faturasızlar ücretli oluyor. Ancak fatura sürekli 10 15 TL fazla gelince aramış ve 120 TL hat ücreti olduğunu söylemişler. Böyle bir şey var mıydı önceden? Yeni mi çıktı?

Evet, sanırsam var. Benim de faturama hat ücreti yansıtmışlardı. 2 yıl önce Türk Telekom'a geçiş yapmıştım.

@Akif bir de neden üzgün atma gereksinimi duydunuz?
Hat ücreti yansıttıkları için üzüldüm.

Faturalı hatta hat parasını 3,6 ve 12 ay olarak faturanıza yansıtma seçeneği var. Veya alırken direkt olarak 120 lira verip alıyorsunuz.

Faturasızda ücreti biliyorum da fatuıralıda ilk kez duydum. Teşekkürler iblgi için.

Yeni hat hiçbir zaman ücretsiz olmaz. Bu faturalı'da da, faturasız'da da her operatör için de böyledir.

Aradaki tek fark hat faturalıysa hat ücreti 12 aya peşin taksitlendirilerek tahsil edilir(ki şu an bahsettiğiniz durum bu ve gayet normal).

Eğer hat faturasız ise hat alımında peşin olarak tahsil edilir. Faturasız hat alımında ayrıca ilk ay hediyeleri verildiği için faturasız hat almak her zaman daha karlıdır.

Ben de faturalı hat aldım ama hiç ödemedim ekstra hat ücreti. Bu sebeple anlamadım ve mantıksız zaten faturalı hatta ekstra ücret ödemek. Zaten kalma sözü veriyorum operatörde.

Yeni konular

Geri
Yukarı