Turk Telekom GPON internete Router bağlamak

noxivoid

Decapat
Daha fazla  
Türk Telekom GPON internetini kullanıyorum fakat verdikleri modem evin diger ucunda hiç cekmiyor. Ben de ASUS AC55u modem var fakat verdikleri modemden baska modem kullanamayacagimi soylediler. ASUS modemimi router olarak kullanabilir miyim? Kullanabilirsem nasıl kullanirim?

Mac olayı yüzünden demişlerdir. ASUS modemlerde (elime geçen birkaç tanesinde vardı) Mac ayarlama yeri var bu olay için. Videodaki adımları deneyebilirsiniz. O modem fiber için ne kadar iyidir bilmiyorum.

Videoda benim bahsettiğim kısım yokmuş. O cihazın arayüzü alışılageldik olandan değil gibi zaten. LAN ya da WAN kısmında en aşağıda olması lazım Mac ayarının. Burada Mac değiştirmeyle beraber anlatılmış olması lazım.

f3a28364-0f31-4851-ba48-958fd23e35b0.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mac olayı yüzünden demişlerdir. ASUS modemlerde (elime geçen birkaç tanesinde vardı) Mac ayarlama yeri var bu olay için. Videodaki adımları deneyebilirsiniz. O modem fiber için ne kadar iyidir bilmiyorum.

Videoda benim bahsettiğim kısım yokmuş. O cihazın arayüzü alışılageldik olandan değil gibi zaten. LAN ya da WAN kısmında en aşağıda olması lazım Mac ayarının. Burada Mac değiştirmeyle beraber anlatılmış olması lazım.

f3a28364-0f31-4851-ba48-958fd23e35b0.png

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Peki arkadaş, kendi modemini TT'nin verdiği modeme CAT yoluyla bağlayıp kendi modemini routera ceviremez mi?

TT'nin verdigi modemin bridge modu var mı bilmiyorum ancak dedigim şekilde olursa cok daha rahat olur.

Şu konuya göz atmanızı öneririm hocam çözümü belirtilmiş.

Geri
Yukarı