Turk Telekom internet 1.1 MB indirme hızı veriyor

Pwsont

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Dogru biliyorsam Türk Telekom'a baglı olarak bir internet kullanmaktayım. TTNET'in de bir modemini kullanmaktayım. İnternetim cidden çok kötü durumda. Evde tek olmadan Valorant CS:GO gibi oyunlar oynayamıyorum. Steam'den oyun ındırırken asagı yukarı 6 7 (Riot'ta Max 1.1MB gördüm) gıbı degerler alıyorum babam yetkılı birisini çagırdıgında ise aslında internetimizin gayet iyi oldugunu modemden kaynaklı olabilicegini söyledi bizde onların sattıgınıdan daha yisini bulup takarız diye onlara taktırmadık şu an aynı halde duruyor ne yapmalıyım modemi degişmeli altyapıdan mı kaynaklı olup bir şey yapılamazmı yoksa internetin paketinden mi altyapı sorgulamamı fotografını eklıedım eger modem degısmem gerekıyorsada 2 k ciavrlarını ciddi bir şekilde aşmayacak biçiçmde modem onerı mısınız?

mbps.png

Merhaba. Dogru biliyorsam Türk Telekom'a baglı olarak bir internet kullanmaktayım. TTNET'in de bir modemini kullanmaktayım. İnternetim cidden çok kötü durumda. Evde tek olmadan Valorant CS:GO gibi oyunlar oynayamıyorum. Steam'den oyun ındırırken asagı yukarı 6 7 (Riot'ta Max 1.1MB gördüm) gıbı degerler alıyorum babam yetkılı birisini çagırdıgında ise aslında internetimizin gayet iyi oldugunu modemden kaynaklı olabilicegini söyledi bizde onların sattıgınıdan daha yisini bulup takarız diye onlara taktırmadık şu an aynı halde duruyor ne yapmalıyım modemi degişmeli altyapıdan mı kaynaklı olup bir şey yapılamazmı yoksa internetin paketinden mi altyapı sorgulamamı fotografını eklıedım eger modem degısmem gerekıyorsada 2 k ciavrlarını ciddi bir şekilde aşmayacak biçiçmde modem onerı mısınız?

Eki Görüntüle 2060468

İnternet hız testi ve altyapı değerlerinizi atabilir misiniz? İndirmede 6-7 MB mı, 6-7Mbps mi alıyorsunuz? 6-7 MB ise normal. 8 katı internet hızına eşit. Kablolu bağlanarak test ediniz, yine almanız gereken hızları alamazsanız ve altyapı değerleri de olması gerektiği gibiyse modeminizi değiştirebilirsiniz, modeminizin Wi-Fi yayını kalitesi oyun oynamaya yetmiyor olabilir.

modemin modeli galiba TTNET ZTE yazınca çıkıyor Speedtest'im aşagıda şunu da soylıyım suanda LoL'un guncelemesını yapıyorum onuda da degerlerımıde attım. lolude suan herkes evde (5 kişiyiz) ondan oldugunu dusunuyorum normaldede 1mbpsye yakın oluyo 0.8 fln cıvarında bide hiç bir bilgim yok lutfen adsl fln derken anlamını ve nası bulabılcegımıde soylersenız ıyı olur

Dosya Ekleri

• mm.png
    mm.png
    43,2 KB · Görüntüleme: 19
  • ll.png
    ll.png
    41,4 KB · Görüntüleme: 9
Modemin modeli galiba TTNET ZTE yazınca çıkıyor Speedtest'im aşagıda şunu da söyleyeyim şu anda LoL'un guncelemesını yapıyorum onu da da degerlerımıde attım. Lolude şu an herkes evde (5 kişiyiz) ondan oldugunu dusunuyorum normaldede 1Mbps'ye yakın oluyor 0.8 falan cıvarında bir de hiçbir bilgim yok lutfen ADSL falan derken anlamını ve nasıl bulabileceğımıde soylersenız ıyı olur.

Google'a 192.168.1.1 yazarak modemin ara yüzüne girin. Modemin arkasında kullanıcı adı şifre yazar, genelde admin-admin'dir. Muhtemelen giriş yaptıktan sonra direkt karşınıza gelir hat değerleri, mevcut hız, alınabilecek max hız, SNR, hat zayıflaması, bağlantı tipi (VDSL-ADSL) vs gibi değerler görürsünüz, orayı SS atabilirseniz modeme gelmesi gereken hız ulaşıyor mu, görürüz. Yapabilirsen bir de kablolu hız testi yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı