Turk Telekom internet hızı sorunu

PROTECTQ

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar biz çok uzun süredir Türk Telekom kullanıyoruz. Paketimiz 16 Mbps fakat Steam veya herhangi bir yerden bir şey indirirken en fazla 1.5 Mbps indirme hızı alıyorum.

Türk Telekom'u arayınca modemde sıkıntı var diyorlar ama 2 modem değiştirdik ne yapmamız lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep aynı şeyi söylüyorlar. Onlarla ilgili hiçbir problem yok her zaman sorun bizde oluyor . O yüzden hiç arayıpta boşuna nefesinizi tüketmeyin. Gittim yüzyüze görüştüm adam hiçbirşeyde sorun yok diyor başka birşey demiyor. Modeminizde sorun var deyip gönderiyorlar. Dediğiniz gibi kaç tane modem değiştirdim.

16 Mbps alıyorsunuz, size ulaşan hız zaten 13-14 Mbps.

Hadi 15 Mbps diyelim biz buna. 15/8 = 1.8 Mb/s hız elde ediliyor.

İndirme yaptığınız sunucu yoğun olabilir. Burada bulunan adrese girerek bir hız testi gerçekleştirin ve ardından ilgili sonuçları görsel halinde görseli tarafımıza paylaşın.

Mbps ile mb/s aynı şeyler değildir. Hız testi sonucunu 8 e böldüğünüzde saniyede indirebileceğiniz megabayt ı görürsünüz. Steam üzerindeki de bu değerdir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı