Turkcell 500 Mbps pakette Truckers MP sabit 140 ping

AytKrZ02

Kilopat
Türksat 100Mbps paketinden Turkcell'e geçiş yaptım 500 Mbps ve her oyunda pingim düşmesine rağmen Truckers MP'de 140 ping alıyorum. Önceden 1 kere ban yemiştim sabit ne aşağı iniyor ne de yükseliyor. Nasıl çözebilirim?

Türksat 100Mbps paketinden Turkcell'e geçiş yaptım 500 Mbps ve her oyunda pingim düşmesine rağmen Truckers MP'de 140 ping alıyorum. Önceden 1 kere ban yemiştim sabit ne aşağı iniyor ne de yükseliyor. Nasıl çözebilirim?

Trukers MP'nin sunucuları çok kötü maalesef. Sunucular en boş olduğu zaman bile Türkiye'den 100'ün altında pingle oynayabilmek düşük ihtimal. Ayrıca sunucu uzak olduğu içinde ping yüksek oluyor. Sunucunun en boş olduğu zamanda pinginizi kontrol edebilir misiniz?

Biraz araştırdımda Avrupa'daki kullanıcılarda bile 90'nın altına inmiyor. Türkiye'deki ping sorunundan şikayetçi olanlarda 150-160 ms hatta 200 ms ile ilgili şikayetlerde bulunmuşlar. Sunucuları bayağı kötü. DNS flush yaptıktan sonra en düşük değerleri görebilirsiniz daha düşüğünü almak pek mümkün olmayacaktır sunucu yüzünden.

Biraz araştırdımda Avrupa'daki kullanıcılarda bile 90'nın altına inmiyor. Türkiye'deki ping sorunundan şikayetçi olanlarda 150-160 ms hatta 200 ms ile ilgili şikayetlerde bulunmuşlar. Sunucuları bayağı kötü. DNS flush yaptıktan sonra en düşük değerleri görebilirsiniz daha düşüğünü almak pek mümkün olmayacaktır sunucu yüzünden.
dns flush nedir hocam arkadaşım 50ms alıyor.

Ondan şüphelendim benlik değil sanırsam.

DNS flush nedir hocam arkadaşım 50ms alıyor.

Ondan şüphelendim benlik değil sanırsam.

Sizlik bir durum değil genel bir durum. Linkteki DNS sifirlama rehberindekileri deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı