Turkcell Fiber nasıldır?

gnuginar

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Yeni bir ISS'ye geçiş yapacağız. Ailem Turkcell'e geçiş yapmak istiyor. Tavsiye eder misiniz? Turkcell'in sitesinden altyapı sorguladığımda fiber olduğunu söylüyor. Göknet ile sorgulama yaptığımda bu şekilde gösteriyor. Hangi paketi tavsiye edersiniz?

Screenshot_20230217_183325_Chrome.jpg

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum, oldukça memnunum. 100 mbps ve TV+ olan paketi kullanıyorum çok az kesilme yaşanıyor onlarda genelde bakım yüzünden oluyor. Fakat modem memnuniyeti çok fazla etkiliyor, bana ilk verilen modem oldukça kötü çekim kapasitesine sahipti ardından WİFİ 6 modeme geçtim ve sorunsuz kullanıyorum.

Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum, oldukça memnunum. 100 mbps ve TV+ olan paketi kullanıyorum çok az kesilme yaşanıyor onlarda genelde bakım yüzünden oluyor. Fakat modem memnuniyeti çok fazla etkiliyor, bana ilk verilen modem oldukça kötü çekim kapasitesine sahipti ardından WİFİ 6 modeme geçtim ve sorunsuz kullanıyorum.
Ne kadar ödüyorsunuz?

Arkadaşlar merhaba. Yeni bir ISS'ye geçiş yapacağız. Ailem Turkcell'e geçiş yapmak istiyor. Tavsiye eder misiniz? Turkcell'in sitesinden altyapı sorguladığımda fiber olduğunu söylüyor. Göknet ile sorgulama yaptığımda bu şekilde gösteriyor. Hangi paketi tavsiye edersiniz?

Eki Görüntüle 1683973

Aşırı sansürlü ve verdikleri router kısıtlı WAN şifresini de vermiyor.

Bizde 50mbps ve TV+ için daha 2 hafta önce 220₺'ye 1 yıllık taahhüt yeniledik. Ping değerleri iyi LOL'de sabit 13 alıyorum genelde. Bilgisayardan mı kaynaklı yoksa modem vs. bilmiyorum ama ara sıra 1 dakikalığına hiç bir siteye giremiyor. Onun dışında problem yok tavsiye ederim.

Eki Görüntüle 1683973
+ ları var. - leri var. Gelin birlikte sayalım.

Herkes - den başlar ben hakkını yemim + sından başlayayım.

Artı yönleri:
+ İlk gün size verilen hız neyse fiber altyapı evinize geliyorsa o gün verilen hız hiç değişmez. Altyapı yoğun saat cart curt yok. 1 yıl 200mbit 4 ay 500 Mbit 8 aydır falan 1000mbit kullanıyorum. Hiçbir değişim yok hızlarda. Sadece modemi Huawei isteyin. Çünkü diğer marka modeler berbat.

+ Gece şu hız gündüz bu hız gibi dertler yok dediğim gibi. Firmayı arayıp benim hızım düşmüş 500'e nerede kayıp 500mbitim deyince ne işin var yetmiyor mu gibi davranan ya da altyapınız bu kadar destekliyor saçmalıkları yok.

+ Taahhüt sonuna kadar ödediğiniz bedel belli. Bugünlerde Turk net habire zam yapıyor malum. Taahhüt sonunda çoğu zaman aynı fiyattan veya o fiyata yakın bir bedelden yararlandırıyorlar. Çok iyi.

Eksi Yönleri:

- Çoğu siteye DNS dahil olmak üzere giremezsin. Hatta DNS'in hiçbir yararı sana yoktur.

- Devletin bazı zamanlarda uyguladığı internet yavaşlatmalarında hiçbir siteye giremezsiniz. İzleme platformlarından hiçbir şey izleyemezsiniz. Bu bazen 5-6 güne kadar sürebilir. VPN'niniz yoksa geçmiş olsun. Hatta normal VPN yetmiyor çünkü iyi VPN olmadıkça Netflix gibi siteler proxy tespit edildi der ve izletmez. Çok sinir bozucu bir durumdur.

- Devlet veri kısıtlaması sadece Turkcell Superonline, Telekom ve Vodafone ISS'lerinde en çok hissedilir. Çünkü internet kısıt geldiğinde birden 0'a düşersiniz.

- Bu oyunlarınıza da yansır örneğin apex legends oynarken packet loss yani paket kaybı oluşur. Karakteri ileri geri atar ve VPN açmadan o oyunu oynamanız imkansızlaşır. Bu söylediğim yurtdışı serverları olan ve Türkiye'de serverları olmayan oyun firmaları için geçerlidir.

- Engel zamanları dışında tam internet hızınızı anlaştığınız neyse ne eksik ne fazla alırsınız.

Geri
Yukarı