Elektronik Turkcell Pasaj'da iPhone 15 46.999 TL

Ben 14k'ya aldım 13'ü, bugün koysam minimum 20k'ya satılır sanırım buna benzer bir örneğin varsa herhangi bir Android telefonda onu yaz onu alalım.
14K'ya telefonu aldığınız zamanda 14K'ya 1000 dolar alabiliyorken şimdi 20k'ya sattığınızda 692 dolar satın alıyorsunuz ama siz bilirsiniz.

14K'ya telefonu aldığınız zamanda 14K'ya 1000 dolar alabiliyorken şimdi 20k'ya sattığınızda 692 dolar satın alıyorsunuz ama siz bilirsiniz.
Hocam az söylemiş minium 28'den başlar satış fiyatı düzgün bir 13'ün ama tabii artık s23 alan da ip13 alan da zaten bu telefonları sonsuza dek kullanabilir -13'ün 4gb ram'ine rağmen- çünkü işlemci olarak daha ilerisi pek da olamayacak bir süre. -mimariyi daha da küçültmek çok zor olacak-
O yüzden, en azından bence, bunu seneye kaça satar yükseltirim değil de hangi telefonun özelliklerine ihtiyacım var diye bakmak daha mantıklı çünkü apple kullanıcısı olsam da şu anki telefonumu param olmasına rağmen ölene dek kullanırım herhalde, çünkü tüm kapabiliteleri çok fazla iyi ve yeterli. Niye yeni şeyi kaça satarım diye düşünüp duruyoruz ki.

Yok fazla söyledin S23'ü 5₺'ye satar yahu iPhone 15'IDE 150K'ya satar :D. Zihniyete bak 50binlik telefonu seneye 100K'ya satarsınız evet.

Eee burası Türkiye 40 bine alınan telefonu 50,60 bine satılıyorsa ülkece çok gerideyiz bu cehalet beyni ile zor gelişir ülkemiz bir de mikrofon karşısına çıkıp geçinemiyoruz diyorlar sonra ceplerinde kesin iPhone var ülkede troll çoğalmış. 😅😅

47 bin TL bir telefona vereceğim 60 Hz ekran kullanacağım bunu savunan fanboylardaki mantığa bak telefon değerleniyormuş :) 25 bine S23 al 22 bine dolar ya da altın al 3 yıl sonra 47 bine iPhone alanla karşılaştır bakalım kim karlı çıkıyor.

47 bin TL bir telefona vereceğim 60 Hz ekran kullanacağım bunu savunan fanboylardaki mantığa bak telefon değerleniyormuş :) 25 bine S23 al 22 bine dolar ya da altın al 3 yıl sonra 47 bine iPhone alanla karşılaştır bakalım kim karlı çıkıyor.

İnsanlar kredi çekip alıyor bir şey anlatılmaz bence hiç yorma kendini.

14K'ya telefonu aldığınız zamanda 14K'ya 1000 dolar alabiliyorken şimdi 20k'ya sattığınızda 692 dolar satın alıyorsunuz ama siz bilirsiniz
Mukayeseli üstünlük diye bir durum var, benim söylediğim apple bir yatırım aracı her zaman kar edersiniz değil ki, bu ürünün ikameleri ile kıyaslandığından maddi açıdan daha avantajlı olduğu. Benzer bir kıyaslamayı herhangi bir samsung ürünü için yap mesela. Kaç dolara aldım kaç dolara sattım diye.
Ben sana sen hesaplamadan durumu ve sonucu söyleyim.

Dolar bazında değeri düşüp TLbazında değeri artan apple
Hem dolar bazında hem TL bazında fiyatı düşen android

Bunun fanboyluk olduğunu söyleyen arkadaşlar varsa. En yakın iibf kampüsüne gidip bir çay içsinler.

Mukayeseli üstünlük diye bir durum var, benim söylediğim apple bir yatırım aracı her zaman kar edersiniz değil ki, bu ürünün ikameleri ile kıyaslandığından maddi açıdan daha avantajlı olduğu. Benzer bir kıyaslamayı herhangi bir samsung ürünü için yap mesela. Kaç dolara aldım kaç dolara sattım diye.

Dolar bazında değeri düşüp TLbazında değeri artan apple
Hem dolar bazında hem TL bazında fiyatı düşen android

Bunun fanboyluk olduğunu söyleyen arkadaşlar varsa. En yakın iibf kampüsüne gidip bir çay içsinler.
S23 gibi güncel Android modeller için bu durumun geçerli olmayacağı söyleniyor. Bu zamana kadar böyleydi ama. Apple satarken hep daha az değer kaybetti.

Mukayeseli üstünlük diye bir durum var, benim söylediğim Apple bir yatırım aracı her zaman kar edersiniz değil ki, bu ürünün ikameleri ile kıyaslandığından maddi açıdan daha avantajlı olduğu. Benzer bir kıyaslamayı herhangi bir Samsung ürünü için yap mesela. Kaç dolara aldım kaç dolara sattım diye.

Dolar bazında değeri düşüp tlbazında değeri artan Apple.
Hem dolar bazında hem TL bazında fiyatı düşen Android.

Ben iPhone 12 ilk çıktığında 9500 TL almıştım dolar 6 lira idi 1560 dolar tekabül ediyordu Samsung s 10 Plus'lar ise 5000 5500 arası idi 900 920 dolar tekabül ediyor bugün iPhone 12 17-20 bin TL arası zararın 870 dolar.
S10 Plus 9000 1000 arası zararın 575 dolar şimdi bir daha düşün kim karlı kim zararlı.

Ben iPhone 12 ilk çıktığında 9500 TL almıştım dolar 6 lira idi 1560 dolar tekabül ediyordu Samsung s 10 Plus'lar ise 5000 5500 arası idi 900 920 dolar tekabül ediyor bugün iPhone 12 17-20 bin TL arası zararın 870 dolar.
S10 Plus 9000 1000 arası zararın 575 dolar şimdi bir daha düşün kim karlı kim zararlı.

S10 Plus ikinci eli 5 bin ile 10 bin arasında, ki toplamda 5 ilan var zaten :D, bunu 10 bine satacağına inanıyorsan hızlıca bir boğaz köprüsü al kendine.

Yazdığın her şey birbirinden yanlış, iPhone çıkış kuru 7,9. S10 Plus çıkış fiyatı 7500 TL dolar kuru 5,3.

Geri
Yukarı