Çözüldü Turkcell Superbox çekim gücü sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Chavushh

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Teknisyen
Superbox ile gelen Huawei modem çekim gücü düşük sanırım. Telefonumla aldığım hızları, bu modemle alamıyorum. Çok büyük fark var arada. Sizlerde nasıl?

Superbox ile gelen Huawei modem çekim gücü düşük sanırım. Telefonumla aldığım hızları, bu modemle alamıyorum. Çok büyük fark var arada. Sizlerde nasıl?

Benim Turkcell hattım olmadığı için bişey diyemem ama birkaç kişinin daha sizinle aynı şeyleri yazdığını okumuştum forumlarda.

Sorunu defalarca müşteri hizmetlerine ilettim. Hatta teknik ekip 2 kez gelip baktılar beni hakkı bulup çözüm bulamadılar. Çözümü en sonunda kendim buldum. Bu kadar basit olduğunu bilseydim daha önce yapardım. Modem arayuzu 》 Şebeke ayarları kısmından Bağlantı türünü sadece 4G şebekeyi ise manüel olarak ayarladım sorun çözüldü. Max 100Mbps download ve Max 24 Mbps upload aldığım yerde artık 295Mbps Download ve 45Mbps upload alıyorum.

Sorunu defalarca müşteri hizmetlerine ilettim. Hatta teknik ekip 2 kez gelip baktılar beni hakkı bulup çözüm bulamadılar. Çözümü en sonunda kendim buldum. Bu kadar basit olduğunu bilseydim daha önce yapardım. Modem arayuzu 》 Şebeke ayarları kısmından Bağlantı türünü sadece 4G şebekeyi ise manüel olarak ayarladım sorun çözüldü. Max 100Mbps download ve Max 24 Mbps upload aldığım yerde artık 295Mbps Download ve 45Mbps upload alıyorum.
Lokasyon neresi merak ettim. Şu ana kadar duyduğum en yüksek hız.

Lokasyon neresi merak ettim. Şu ana kadar duyduğum en yüksek hız.
İstanbul Maltepe
20190114_092315.jpeg

Farklı farklı yerlerde denedim aldığım hızlar bu. Sabah işe gitmeden önce bir de balkonda denedim 307Mbps hız aldı fakat balkon salona uzak olduğu için TV, PS4 uzak kalıyor ve hız düşüyor doğal olarak.

Son düzenleme:
Selam hayırlı sabahlar, 5 aydır alalı ilk aldığımda iyiydi. Çekim gücü son 2 aydır illah dedirtti. Çocuklar canlı ders yapamaz hale geldi. Almamın sebebi zaten çocuklar derse katılsınlar diye Turkcell defalarca aramama rağmen bu sonuç bir çözüm olmadı. Bana SIM kartı değişmemi söylediler cihazı değişmeleri gerekirken bir de farklı yere götürdünüz mü soruyorlar. Madem gitmeyecek de daha neden taşınır internet aldım? Böyle sorunla karşılaşan var mı acaba?

Geri
Yukarı