Turkcell Superbox Oyunlarda Packet Loss

ReisBey000

Hectopat
Ben Turkcell Superbox kullanıcısıyım ve oyunlarda paket kaybı problemi yaşamaktayım. Şöyle ki oyunların bir maçını (örneğin PUBG) problemsiz bir şekilde oynarken diğer maçında %90 seviyelerinde paket kaybı yaşıyorum durumu fotoğrafta da gösterdim. Bu problemi yaşadığım zamanlarda internet hızımda herhangi bir sorun olmuyor, sorunu yaşadığım maçlarda ise adeta türkcell o maç için oyuna verdiği interneti kesiyor. Sorun yaşadığım maçtan çıkıp bir sonraki maça girdiğimde problemsiz bir maç oynayabiliyorum sonra tekrar bir maça girdiğimde ise problem oluyor. Yani sorun olmadığı zaman hiç ping olmadan oynarken sorun olan maçta %90 paket kaybı oluyor ve bu seviye hiç düşmüyor. VPN kullanarak oyuna girdiğimde ise bu problem oluşmuyor. Problem Discord'ta da mevcut bir süre problemsiz konuştuktan sonra aynı oyunlardaki gibi aniden ve sürekli olarak bağlantı problemi yaşamaya başlıyorum. Güvenlik duvarı, antivirüs vb. şeyleri denedim çare olmadı, statik IP satın aldım çare olmadı sorun tuhaf ve sık karşılaşılan bir sorun olmadığı için ağ, internet, bağlantı vb konularından gerçekten iyi anlayan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim.

ping1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Superbox’ın içindeki data SIM’i değiştirmeyi düşündünüz mü ya da cihazı? Ayrıca elinizde paylaşabileceğiniz Turkcell internetli cep telefonu varsa bir de onunla deneyin ve aynı sorun olursa sorun Baz istasyonundan da kaynaklanıyor olabilir.

geçmiş olsun bende siteye taşındım fiberli olduk ama vodafonefiber max kendi altyapısı sürekli stabil packet loss var upload da fibere bak adsl bunlara bin basar cidden. Cep internetiyle oynuyorum.

Superbox düşünüyordum hangi ildesiniz başka alt yapıda yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı