Oyunlarda %50-%60 packet loss

FinisElectus

Hectopat
Discord ile arkadaşlarla konuşurken orada packet loss %0.0 olarak sabit gözüküyor. Ancak bu iş oyuna gelince packet lossumda sınır olmuyor. CoD MW oynarken %50-%60 gözüküyor, Rocket League oynarken oyunun bir zevki kalmıyor, Fall Guys oynarken her el başı oyundan atıyor, FIFA 20 oynarken oyunun donmasından topu göremiyorum, R6 Siege falan derken kısacası hiçbir oyundan zevk alamıyorum. İnternete sadece ben bağlıyım ve Wi-Fi, PowerLine ve modemden kablo çekerek 3 farklı şekilde denedim. Bu denemeler sonucu hiç şaşırmadım ki hepsine sorun var. Türk Telekom kullanıyorum ve çağrı merkezini aradığımda modemi kapat aç dışında bir şey söylenmedi. Yardım etmek isteyen arkadaşlar olursa kapım sonunda kadar açık. 2021 Ocak gibi taahhütüm bitiyor ve TürkNet'e geçmeyi planlıyorum. Bulunduğum bölgede kullanan pek görmedim. 35Mbps gösteriyor, bu değerin doğruluğu ne kadar tartışılır bilemem. Sizi yorduysam affola. Kendinize iyi bakın. İyi akşamlar dilerim.

Son düzenleme:
Dostum bağlandığın oyun serverlarına Tracert atar mısın ? Sonuçlar yine aynı mı ? Bir de TTnet'den Türknet'e geçmen hiçbir şey'i değiştirmez. Hatta Türknet paket kayıpları konusunda en kronik firmadır. Sonuçta TTnet'in fiziksel altyapısını kullanıyor, ve Peering sistem'inin neredeyse hepsi yine TTnet'e ait. Sana tavsiyem Millenicom. Çünkü bildiğim kadarı ile fiziksel altyapı Telekom olsa bile Superonline Peering sistemini kullanıyor. Ayrıca paket kaybı sorununun bir çok sebebi olabilir. Virüs bile neden olabiliyor. Temiz Windows kurulum yapman gerekebilir.

Tracert attım ancak packet loss için bir değer göremedim. Pingim her zaman aldığım pingle aynı çıktı. 100-120 arası. Bilgisayarıma format atalı 1 ay oldu olmadı. Sadece Steam, Battle.net, Discord, Origin ve Uplay gibi büyük firmaların uygulamalarını, oyunlarını indirdim. İnternet üzerinden güvenilir olmayan kaynaklardan hiçbir şey indirmedim. Başka bir sebebi olabilir mi? 2-3 gündür bu sorunu yaşıyorum.

Bu program ile Tracert atar mısın ? Ve ekran görüntüsünü mümkünse paylaş...Bekliyorum.
Bir de CMD komut penceresini "yönetici" olarak çalıştırıp şu komutları sırası ile yazıp enterla. Üstüne Windows'u baştan başlat bakalım;

netsh winsock reset
netsh int ip reset
ipconfig /release
ipconfig /renew
ipconfig /flushdns

Solarwinds programı ile yapamadım maalesef. europe.battle.net adresine tracert atmak istiyorum yardım edebilir misiniz? Alttaki komutları yazıp dönüş yapacağım.

Solarwinds programı ile yapamadım maalesef. europe.battle.net adresine tracert atmak istiyorum yardım edebilir misiniz? Alttaki komutları yazıp dönüş yapacağım.

Programı açarken sizden başka bir program kurulmasını isteyecek. O programı da kurduktan sonra açılan siyah ekran penceresine bahsettiğin adresi yaz, daha sonra "S" tuşuna bas...

1599509613276.png

Böyle bir ekran çıkıyor ve adresi yazıp s tuşuna basınca hiçbir değişiklik olmuyor. Acaba bir yerde yanlışlık mı yapıyorum. Akşam akşam rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Bu arada CMD'den yapılması gerekenleri yapıp restartı attım.

Bu arada ben de sana önerdiğim program ile denedim ama ben de "europe.battle.net" adresi için full paket kaybı var. Windows'un kendi Tracert ile yaptığım zaman yine kayıplar çok, üstelik bu adres için rotasyon da çok uzuyor. Ben de TTnet kullanıyorum. Ama daha önce dediğim gibi, Türknet seni hiçbir şekilde kurtarmaz, çünkü Türknet'in ADSL/VDSL Peering sistemi Telekom'a ait. Millenicom daha iyi olabilir. Superonline'ın yurtdışı çıkış noktaları daha hızlı...
Eki Görüntüle 661021

Böyle bir ekran çıkıyor ve adresi yazıp s tuşuna basınca hiçbir değişiklik olmuyor. Acaba bir yerde yanlışlık mı yapıyorum. Akşam akşam rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Bu arada CMD'den yapılması gerekenleri yapıp restartı attım.

Paylaşıyorum ekran görüntüsü. Bir sorun olduğu kesin, ama direkt seninle alakalı değil. TTnet'in yurtdışı çıkışlarında zaten son zamanlar da sorun vardı. Yani rezalet işte gördüğün gibi :) Bunlara telefon açıp durumu anlattığın zaman sana dönüp aynı cevapları veriyorlar. Türknet'e sakın bulaşma derim. Tercihini Millenicom'dan yana kullanmalısın bence...

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    142,6 KB · Görüntüleme: 62
Hocam öncelikle merhaba.
Bir arkadaşım aynı sorunu yaşıyordu ve çözüm konusunda yardımcı olunmamıştı internet sağlayıcısı tarafından. Exitlag adlı uygulamayı deneyebilirsin pocket loss sorunlarında bayağı işe yarıyor diye biliyorum. Ben Kablonet kullanıyorum ve Kablonet kullanan arkadaşlar bilir oyun oynayanlar için uygun değil pingleri yüksek ancak exitlag ile düşük ping ile oyun oynayabiliyorum. Sizin sorununuza yönelik yardımcı olamasam da konuyu görmüşken yazmak istedim uygulamayı deneyin belki işinize yarar. Saygılar...

Yeni konular

Geri
Yukarı