Turkcell Superbox Wi-Fi anten önerisi

furkanture20

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Turkcell Superbox kullanıyorum. Yurtta kalıyorum bulunduğum bölgede 4.5G çekim kalitesi düşük sayılabilecek derecede. Superbox modem ile gelen internet hızım 3 Mbps civarında bunu arttırmak için ne yapmalıyım? Anten alıp uzatma kablosuyla anteni daha iyi çekebilecek bölgelere koyarak internet hızının artacağını düşündüm. Bunun için Wi-Fi anteni önerir misiniz?
Buradaki inkte bulunan parçayı alıp modeme entegre etsem çekim kalitesine etkisi olur mu?
Hız ve çekim gücünü arttırmak için anten ve daha farklı önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla o antenler uyumsuz. Böyle olması lazım.

Hızın çekim gücüyle alakası olduğunu sanmıyorum. Telefonun çok az çektiği, internete giremediği bölgelerde maksimum hıza ulaştım. (20 MPS)

@Recep Baltaş bu tarz antenleri denemişti ve faydasının olmadığını söylüyordu diye hatırlıyorum.

20Mbps yüksek bir değer değilki SuperBox için.
Benim paketim 20 MPS.
Tamam paketinin desteklediği en yüksek hızsa olabilir. Ama SuperBox çok daha yüksek hızlara çıkabiliyor. 20Mbps bunu ölçmek için yeterli bir değer değil bunu söylemek istedim. Ben antenin faydası olacağını düşünüyorum şahsen.
Daha yüksek hızlara çıkar, teste her zaman 35-40 MPS'den başlıyor sonra hız düşüyor. En azından 60-70 MPS görür diye düşünüyorum o bölgelerde.

Screenshot_2019-10-30-14-49-12-486_org.zwanoo.android.speedtest.png

Merhabalar. Turkcell bir hatla alabildiğim maksimum hız bu. Her saat başı hız testi yapıyorum değerler hep genel de bu şekil de ve üstü oluyor asla düşmüyor. Müşteri hizmetlerini aradığımda benim 4.5G alanında olmadığımı söylediler. 1088m yakınım da baz istasyonu yok. Sizce Superbox alırsam mağdur olur muyum?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı