Turkcell Superbox Yüksek Ping

NumBAKA

Hectopat
Herkese merhaba.
Turkcell superbox kullanmaktayım. Speedtest üzerinden hız testi yaptığımda jitter hep 40-100 arası çıkıyor. Bazen 200-300 olduğu da oluyor. Bunun ping üzerine bir etkisi var mıdır ? CS:GO da sürekli paket kaybı ve ani ping yükselmesi yaşıyorum. Ne yapmalıyım ? Ping 75 göstermesine rağmen 85 aşağısını hiç görmedim. Jitter buna etki ediyor mu ?

NOT : Yaptığım test Amsterdam daki bir server için ping değerini göstermektedir. Türkiye içinde ping 30-45 arası.

20191128_154704.jpg

Normal değerler. Yaşadığın yerin baz istasyonuna yakınlık vs. değişir. Kablosuz bağlantı üzerinden ping yüksek olur. Oyun oynayacaksan fiber ve VDSL tarifelere bakman lazım.

Normal değerler. Yaşadığın yerin baz istasyonuna yakınlık vs. değişir. Kablosuz bağlantı üzerinden ping yüksek olur. Oyun oynayacaksan fiber ve VDSL tarifelere bakman lazım.

Bağlantı kabloluyken en düşük 85 ping alabiliyorum. Kablosuz 100-120 arası değişiyor. Ancak şöyle bir problem var. Bebim önceki internetim uydu internetiydi. Onu kullanırken 65 ping bile görüyodum kablosuz ile. Jitter ise hep 1-3 arasıydı. Acaba jitter ın etkisi nedir onu bilmiyorum. Pinge bir etkisi var mı ?

Bağlantı kabloluyken en düşük 85 ping alabiliyorum. Kablosuz 100-120 arası değişiyor. Ancak şöyle bir problem var. Bebim önceki internetim uydu internetiydi. Onu kullanırken 65 ping bile görüyodum kablosuz ile. Jitter ise hep 1-3 arasıydı. Acaba jitter ın etkisi nedir onu bilmiyorum. Pinge bir etkisi var mı ?
Kablosuz bağlantı derken. Baz istasyonu ile superbox kutusu arasındaki bağlantıdan bahsetmiştim. Jitter paketindeki dalgalanmayı gösterir.

Kablosuz bağlantı derken. Baz istasyonu ile superbox kutusu arasındaki bağlantıdan bahsetmiştim. Jitter paketindeki dalgalanmayı gösterir.

Anladım. Ben cihaz ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı bahsediyorsunuz sandım. Ancak dediğim gibi uydu interneti varken böyle değil di. Arayıp bu durumu bildirmelimiyim ? Jitter değerim yüksek çıkıyor çünkü.

Anladım. Ben cihaz ile bilgisayar arasındaki bağlantıyı bahsediyorsunuz sandım. Ancak dediğim gibi uydu interneti varken böyle değil di. Arayıp bu durumu bildirmelimiyim ? Jitter değerim yüksek çıkıyor çünkü.
Uydu interneti derken anlamadım çanak antenli mi yoksa kablonet mi? Aramak bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum ama şansını bir dene.

Hocam bunun bir yolu yok. Bende süperbox kullanıcısıyım. İndirme ve upload da bir sıkıntı yok fakat ping değerleri aşırı değişken. Ping 85 ile 100 arası sürekli gidip geliyor. Kablolu bir internete geçmekten başka çare yok. 4.5 g iyi bir ping değeri sunmuyor maalesef.

Uydu interneti derken anlamadım çanak antenli mi yoksa kablonet mi? Aramak bir şeyi değiştireceğini sanmıyorum ama şansını bir dene.

Kablonet hakkında bir bilgim yok. Ancak önceki kullandığım firma çatıya kurdukları bir alıcı ile internet hizmeti sunuyolardı. Altyapı olmadığı için bu yöntem işe yarıyordu ancak yağmur veya kötü hava koşullarında internet sürekli kopuyordu. Benim merakım normal jitter değeri kaç olmalı. Çünkü belkide 50 jitter normal bir değerdir.

Hocam bunun bir yolu yok. Bende süperbox kullanıcısıyım. İndirme ve upload da bir sıkıntı yok fakat ping değerleri aşırı değişken. Ping 85 ile 100 arası sürekli gidip geliyor. Kablolu bir internete geçmekten başka çare yok. 4.5 g iyi bir ping değeri sunmuyor maalesef.

Hocam bunların bir yolu olmalı. Çünkü 60 ping alarak yayın yapanlar var. Ben bulunduğum bölgede altyapı gelmesi için 4 yıldır başvurmadığım yol kalmadı. Ancak getirmiyorlar altyapı inadına. Mecbur superbox deneyeyim dedim. Burda ki sıkıntı ise diğer kullanıcılar sabit ping alırken bizim alamamamız haksızlık. Sizde oluyor mu merak ettim. Arada internet kopuyor oyun oynarken. Bilgisayarda sorun yok çünkü telefonda takılırken bir anda superbox_wifi ye tekrar bağlandı diyor.

Merhaba ben de süperbox kullanıcısıyım. Benim de oyunlardaki pingim ortalama 70-90 arasında. 2-3 kere yayın açmışlığımda var. 2500 bitrate ile 720p30fps yayın açılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı