Turkcell Superonline fiber nasıl?

Comfort

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben şu an da TurkNet VDSL kullanıyorum. Altyapı Türk Telekom'a ait. Altyapı 67 Mbps kadar destekli ama internet kopmalarından dolayı limiti 50'ye çekmişti Türk Telekom. Bu sayede kopma problemleri azaldı ama hala yüksek gecikmeler ve özellikle internette film izlerken bile donmalar yaşamaktayım. Bende araştırdım Turkcell Superonline fiber altyapısı olduğunu gördüm. Şimdi şu an Türk Telekom'un yıllar önce verdiği modemi kullanıyorum belki sorun modem kaynaklı olduğunu düşündüm ama modemi yenilemek yerine Turkcell Superonline altyapısına geçmek istiyorum. Daha önce sürekli sorun yaşadığım için TurkNet ve Türk Telekom beni bıktırdı. Superonline bağlatırsam nasıl bir hizmet alırım? İnternet hız ve gecikme değerleri nasıl? Şu an 200 Mbps paketine geçmeyi düşünüyorum. Ama IP, bazı uygulamalara bağlantı hatası gibi sorunları yaşayanların olduğunu gördüm. Uzun süredir Superonline kullananlar fikirlerini paylaşabilir mi? Ayrıca verdikleri modem iyi mi ekstra modem almam daha mı iyi olur? Ve bu IP olayını da tam anlayamadım.

Superonline beş beteri.
biraz zaman ayırıp şu konuların içeriğine bakarsanız kendinize iyilik yapmış olursunuz sonra saç baş yolmazsınız başka bir şey demiyorum. :)

Superonline beş beteri.
Biraz zaman ayırıp şu konuların içeriğine bakarsanız kendinize iyilik yapmış olursunuz sonra saç baş yolmazsınız başka bir şey demiyorum. :)

Hocam bu sorunları sürekli olarak Türk Telekom ve TurkNet ile de yaşadığım için yani pek karar veremedim. Geçmezsem 50 Mbps hızla sürekli gecikme yaşayarak kullanacağım interneti. Valorant giriyorum lag giriyor, CS2 giriyorum lag giriyor silahı bile gecikmeli çekiyor ölüyorum ama adamları göremiyorum. Ölüyorum orada bile saniyelik gecikme oluyor. İki kez ISS değiştim 4-7 kez arıza kaydı açtırdım 2 kez binadan daire yeni kablo çektiler sayısız kez arıza kaydı açıp modem ayarları, sıfırlama, hat sıfırlama port değişikliği yaptım. Ama memnun kalmadım tek modemi değişmedim. Ama 50 Mbps'den 200'e geçmeye değer diye düşünüyorum. Ama dahs çok sorun çıkar mi bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı