Turkcell Superonline Fiber Nasıldır?

Superonline mı hemen oradan kaç uzaklaş. ADSL-VDSL'i mumla ararsın.

Yıllardır yaşamadığım sorunlar Superonline'a geçtiğim günden beri yaşıyorum.

Keenetic gibi marka model modem router kullanırsanız.
ISS modemdeki kullanıcı adını ve şifreyi 2 dakikada öğrenirsiniz.

Statik IP aylık 60 TL yani özetle Superonline uzak dur tavsiye etmiyorum.
Sansür kısıtlama bant daraltması vs var.

Telegram Discord vb. uygulamalarda sıkıntı yaşama potansiyeli yüksek. Ve çözümü VPN.

20C73FE1-F005-4B69-BC07-06AA354A6525.jpeg

827BAACD-457D-4FBC-8DB6-FD50A2501156.jpeg

AAD792DE-89E2-4B00-8AFD-CFF4EB489F19.jpeg

A9CCA960-A2E5-473D-919E-AEE757BEFD03.jpeg

420CF199-384C-4E04-B4B9-485E172442B7.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline mı hemen oradan kaç uzaklaş. ADSL-VDSL'i mumla ararsın.

Yıllardır yaşamadığım sorunlar Superonline'a geçtiğim günden beri yaşıyorum.

Keenetic gibi marka model modem router kullanırsanız.
ISS modemdeki kullanıcı adını ve şifreyi 2 dakikada öğrenirsiniz.

Statik IP aylık 60 TL yani özetle Superonline uzak dur tavsiye etmiyorum.
Sansür kısıtlama bant daraltması vs var.

Telegram Discord vb. uygulamalarda sıkıntı yaşama potansiyeli yüksek. Ve çözümü VPN.

Dostum hangi ISS'yi aratırsan internette zaten binlerce sorun görürsün. Ben buradakilerin hiçbirini yaşamadım. Türknet ile de sorun yaşamayan da var, uzak dur diyen de var. Bulunduğun bölgeye göre değişiyor. İnternetteki olumsuz yorumlara göre yola çıkacaksak hiçbir ISS'ye geçemeyiz zaten. Comnet, Netspeed, Millenicom hepsinde yüzlerce sorun bulabilirsin tek bir aramayla.

Son düzenleme:
Hocam cihaz sayısı çok fakat WİFİ6 yada 5GHZ teknolojisini kullanan 2 tane telefon var sadece, yani demek istediğim 12 tane cihaza kadar aynı hız garantisi diye bir olay varmı ?

Öyle bir garanti ilk defa duyuyorum yeni eklendiyse bilmem ama bence yok. 10Mbit paket alırsan evine 100Mbit internet gelir, modemin cihazların kullanımına göre otomatik olarak hızı ayarlar(paket yönetimini yapar).

4-5 yıldır kullanıyorum ve o 4-5 yılda çile çektirdiler. Ailem ev değiştirdiği için taahhüt yenilemesi yapmış, yoksa anında başka internet sağlayıcısına geçerdim. Sürekli dalga geçer gibi internette sorun yaşatıyorlar. Sayısız kere aradım, haklarında bir çok kez Şikayetvar'a yazdım ama nafile. Rezil bir firma, onlara Şikayetvar'da haksız para aldıklarını anlatıyorum, bana ücretli şekilde modem değişimi yapalım mı diyor.

İnternet işi bana tamamen şans işi olarak geliyor, oturduğunuz bölgeye göre değişkenlik gösteriyor. Çok uzun yıllardır superonline kullanırım bağlantı kopması/yavaşlama gibi bir problemim şükür olmadı, bir iki kere kendi binamdan kaynaklı internetsiz kaldığım oldu onun dışında sorunsuzdu. TV+ ve modemle ilgili sorun yaşadım bir kaç kere onu da çözmek için bizim oturduğumuz semte bakan superonline ekibi bir kaç gün üstüste bile gelerek çözmeye çalıştılar. Yeni nesil Wifi 6'lı modemi özellikle almanızı ben de isterim, huawei'nin dik modemleri gerçekten artık sorunlu olmaya başladı, Wifi ile bağlanırken kopmalar mı dersin, wifi bağlı gözükmesine rağmen çekmemesi mi dersin ne ararsan vardı, yeni Wifi 6 ZTE modeme geçince bu sorunlar çözüldü. En iyisi bence oturduğun binada/yakın çevrende superonline kullananlarla konuşman onların yaşadıkları senin için daha kesin bir çözüm olacaktır.

Geri
Yukarı