Turkcell Superonline indirme hızı yavaş

Normalde ortalama 16 mb/s indirmeniz lazım. Steam indirme ayarlarından indirme konumunu kendinize yakın bir yer seçin. Evde interneti kullanan başka insanlar da varsa en fazla 14 gibi bir indirme hızı yakalayabilirsiniz.

Hız testi yaptığımda hızım 130 Mbps fakat bir şey indirirken 10 mb/s şeklinde iniyor.

Test ettiğin şeyler farklı değerler çünkü. O 130 olarak görünen YT'den video izlerken, Technopat'ta forum okurken kullandığın hız. İndirmeden bahsettiğin ise zaten bir şeyler indirirken kullandığın hız. 10Mbps de iyi bir değer ortalama bir Türk evi için. Ben de Steam'de indirme yaparken 10 12 arası alıyorum, yetiyor. Bu bir sorun değil yani.

Test ettiğin şeyler farklı değerler çünkü. O 130 olarak görünen ytden video izlerken, technopatta forum okurken kullandığın hız. İndirmeden bahsettiğin ise zaten bir şeyler indirirken kullandığın hız. 10mbps de iyi bir değer ortalama bir Türk evi için. Ben de steamde indirme yaparken 10 12 arası alıyorum, yetiyor. Bu bir sorun değil yani.
Yanlış bilgi. 130 olarak görünen hız 130'dur. Youtube'da ya da Steam'de değişmez. 130 mbps internetin tam indirme değeri 16,25 mb/s'dir. Evdeki insanların kullanımıyla bu hız en fazla 14 civarına düşebilir. 10 mb/s indirme hızı demek, internet hızının 80 mbps olması demektir.

Yanlış bilgi. 130 olarak görünen hız 130'dur. Youtube'da ya da Steam'de değişmez. 130 mbps internetin tam indirme değeri 16,25 mb/s'dir. Evdeki insanların kullanımıyla bu hız en fazla 14 civarına düşebilir. 10 mb/s indirme hızı demek, internet hızının 80 mbps olması demektir.
Neticede farklı değerler hocam. Farklı olmasa 130 İnternet indirirken de 130 olurdu. Upload download meselesi.

Geri
Yukarı