Turkcell Superonline internet hızı nasıl yükseltilir?

laer

Decapat
Arkadaşlar selamlar, yıllardır Turkcell Superonline kullanıyorum. Modemim Huawei HG253S.(Baya eski bir modem farkındayım) Speedtest ve hiztesti sitelerinden yaptığım testlerden aldığım ortalama sonuçlar Speedtest 10-15MBPS download 1Mbps upload, hiztesti 5-10 Mbps download 0.5Mbps upload. Kullandığım paket fiber 35 Mbps. Eskiden hızlardan fazlasıyla memnundum yakın tarihlerde kasa topladım. CAT6 kabloyla fazlasıyla yakınımda olan modemden interneti alıyorum. Müşteri hizmetlerini aradım huawein 2020 model modemi olduğunu söylediler.

Paketi mayıs gibi yenilememe rağmen bana öyle bir modem bağlanmadı şimdi bağlatmak için de ek ücret istiyorlar.(Ücreti sorduğumda teknik servis gelecekmiş bağlayacakmış o zaman söyleyecekler miş, öyle iş olmaz deyip kapattım telefonu) sorum şu ben alabileceğim en iyi interneti nasıl alabilirim? Yeni bir modem mi almalıyım ki sanırım öyle yapmalıyım. Bu seferde nelere dikkat etmeli neleri araştırmalıyım? Çok bilgim yok bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Superonline müşteri hizmetleri her zaman yalan söyler. Bana tarife değişikliği zamanında "Paketinize ek TV+ ile devam ederseniz 149,90 TL olacak." dediler. Paketimin fiyatı 129 TL idi. İptal ettirdim TV Plus'ı. Belge teslimi için şubeye gittiğimde de "Paketle beraber 131,30 TL olacaktı, niye iptal ettirdiniz ki? İsterseniz işlemi iptal edelim." dediler. Sinirden reddettim.

Modem için de aynısını demişlerdi. Bağlantı problemlerinden dolayı 3-4 kez aradığımda her defasında ücret karşılığı modemin değiştiğini söylediler. Birkaç kez daha aradığımda ekip geldi ve ücretsiz bir şekilde modemi kurup gitti.

Siz ısrarla aramaya devam edin. Yakında gelip değişirler.

Superonline müşteri hizmetleri her zaman yalan söyler. Bana tarife değişikliği zamanında "Paketinize ek TV+ ile devam ederseniz 149,90 TL olacak." dediler. Paketimin fiyatı 129 TL idi. İptal ettirdim TV Plus'ı. Belge teslimi için şubeye gittiğimde de "Paketle beraber 131,30 TL olacaktı, niye iptal ettirdiniz ki? İsterseniz işlemi iptal edelim." dediler. Sinirden reddettim.

Modem için de aynısını demişlerdi. Bağlantı problemlerinden dolayı 3-4 kez aradığımda her defasında ücret karşılığı modemin değiştiğini söylediler. Birkaç kez daha aradığımda ekip geldi ve ücretsiz bir şekilde modemi kurup gitti.

Siz ısrarla aramaya devam edin. Yakında gelip değişirler.

Modemi değiştirince sorunum düzelecek midir sizce?
35 Mbps fiber o hızları alman bir şey sorun var demektir. Fiber altyapılarda DSL bilgileri olmaz. Turkcell'e konuşmanı tavsiye ederim.
Konuştuğumda modeme reset attırdı, güncelleme yaptığını söyledi ancak herhangi bir değişim olmadı yapabileceğim farklı bir şey var mıdır?

Modemi değiştirince sorunum düzelecek midir sizce?

Konuştuğumda modeme reset attırdı, güncelleme yaptığını söyledi ancak herhangi bir değişim olmadı yapabileceğim farklı bir şey var mıdır?
Sizin sorun dışarıdaki switch bağlantınızda da olabilir. Oraya müdahale edilmiş mi diye sorabilir misiniz?

Geri
Yukarı