Turkcell Superonline internet hızı yavaşladı

Engin Koray

Kilopat
Yer
Kocaeli
Selam dostlar, iyi akşamlar herkese. Daha önce karşılaşmadığım bir sorunla karşılaşmaktayım ve desteklerinizi bekliyorum.

Yaklaşık iki gündür internet indirme hızımda %90'lık bir yavaşlama mevcut. 100 Mbps olarak kullandığım interneti şu anda 10 Mbps olarak test ediyorum.

Günlük kullanım internette dolaşımda, bir şeyler izlerken en kötüsü çalışırken bu hız beni fazlasıyla etkiliyor, Superonline arıza kaydı ile henüz ilgilenmedi dönüş bekliyorum lakin çok ilginç bir şey fark ettim, tamamen deneme amaçlı olarak Steam ve Origin'den indirme işlemleri başlattım ve her zamanki gibi hızlı bir şekilde indirme yapabildiklerini gördüm. Wi-Fi, Ethernet fark etmeksizin böyle bir sorun yaşıyorum. Varsa bir bilginiz tahmininiz önerilerinizi bekliyorum. Modem HG255S.

Modemi farbrika ayarlarına da aldım ancak bir değişiklik olmadı.

Testi hangi siteden yapıyorsunuz?
hiztesti ve ookla ikisinden de denedim.
Bu arada konuda belirtmemişim upload hızı aynı onda bir değişiklik yok.

1671559710055.png

1671559759365.png

aklım almıyor gerçekten

Son düzenleme:
Selam dostlar, iyi akşamlar herkese. Daha önce karşılaşmadığım bir sorunla karşılaşmaktayım ve desteklerinizi bekliyorum.

Yaklaşık iki gündür internet indirme hızımda %90'lık bir yavaşlama mevcut. 100 Mbps olarak kullandığım interneti şu anda 10 Mbps olarak test ediyorum.

Günlük kullanım internette dolaşımda, bir şeyler izlerken en kötüsü çalışırken bu hız beni fazlasıyla etkiliyor, Superonline arıza kaydı ile henüz ilgilenmedi dönüş bekliyorum lakin çok ilginç bir şey fark ettim, tamamen deneme amaçlı olarak Steam ve Origin'den indirme işlemleri başlattım ve her zamanki gibi hızlı bir şekilde indirme yapabildiklerini gördüm. Wi-Fi, Ethernet fark etmeksizin böyle bir sorun yaşıyorum. Varsa bir bilginiz tahmininiz önerilerinizi bekliyorum. Modem HG255S.

Modemi farbrika ayarlarına da aldım ancak bir değişiklik olmadı.
Bende de son dönemde ciddi internet düşüşü oldu video açılma yavaşladı sosyal medyada dolaşırken yüklenme sorunları v.b.

Fiber mi kullanıyorsunuz yoksa Vae mi acaba?
Bende sorun yok gibi..

Dosya Ekleri

• sorun yok gibi.png
    sorun yok gibi.png
    38,9 KB · Görüntüleme: 28
  • sorun yok gibi2.png
    sorun yok gibi2.png
    28,6 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı