Turkcell Superonline iyi mi?

Bende 200Mbps kullanıyorum ama nedense bugün bir anda 1000MBPS oldu. Başka boyle Mbps'i yükselen oldu mu.

Speedtest'te 100 Mbps alıyor musunuz?
Evinizde Türk Telekom FTTH altyapısı mı yoksa VDSL bakır altyapı mı bulunuyor?

Altyapı sorgu sonucunuzu ekran görüntüsü atar mısınız?

TT FTTH altyapısı iyidir. SoL FTTH da kötü değildir ama TT'ye göre yurtdışı çıkışları bir tık geride kalıyordu.

Tabi fiber fiberdir. Bakır altyapı kullanacağınıza fiber kullanmak çok daha mantıklı. Turkcell SoL müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşüp teyit alabilirsiniz altyapı varlığı hakkında. Belki son aktivasyon aşamasındadır. Kabin vs gördünüz mü Turkcell Superonline yazılı büyük bir kabin?

Evinizde Türk Telekom FTTH altyapısı mı yoksa VDSL bakır altyapı mı bulunuyor?

Altyapı sorgu sonucunuzu ekran görüntüsü atar mısınız?

TT FTTH altyapısı iyidir. SoL FTTH da kötü değildir ama TT'ye göre yurtdışı çıkışları bir tık geride kalıyordu.

Tabi fiber fiberdir. Bakır altyapı kullanacağınıza fiber kullanmak çok daha mantıklı. Turkcell SoL müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşüp teyit alabilirsiniz altyapı varlığı hakkında. Belki son aktivasyon aşamasındadır. Kabin vs gördünüz mü Turkcell Superonline yazılı büyük bir kabin?
1691840787507.png

görmedim

Hiç memnun değilim ben 2 yıldır 100 Mbps altyapısını kullanıyordum taahhütlü olarak. Hiçbir zaman doğru düzgün hızlara ulaşamadım hep 50 Mbps civarında gezdi hızım. WI-FI6 5GHz bandında modemin dibinde Full sinyal ile bunun olmaması gerek. Arıyorum ilgilenen yok. Çevresel kaynaklar deyip deyip dururlar. FTTB altyapısı mevcut FTTH'ye geçme gibi bir durum var mı diye soruyorum. "evinizde fiber var" başka bir şey olamaz diyor. Temsilci kendi bilmiyor daha altyapı farklarını. Sansür uygulaması da cabası. Bu kadar peering problemli başka bir ISP var mı bilmiyorum. CS'de 70-80 ping alıyorum. Arkadaşım 30-50 ping alıyor ki kendisinin mesafesi daha fazla sunuculara.

Geri
Yukarı