Turkcell Superonline oyunlarda anlık ping yükselmesi

Jackie Boy

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 3 senedir 2. evimde Superonline kullanıyorum ve bir sorun yaşamıyordum. Bu sene tekrar samsuna geldiğimde oyunlar oynayamaz oldum. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege PUBG ve LoL'de denedim, hepsinde aynı sıkıntı var, sürekli geri atıyordu. Nasıl düzeltebilirim?

Hat değerlerinizi atabilir misiniz?
Birde wifi ile mi bağlısınız ethernet ile mi? Eğer wifi ile bağlanıyorsanız 2.4GHz mi 5GHz mi? Birde bilgisayarınızın modeli.

Yaklaşık 3 senedir 2. evimde Superonline kullanıyorum ve bir sorun yaşamıyordum. Bu sene tekrar samsuna geldiğimde oyunlar oynayamaz oldum. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege PUBG ve LoL'de denedim, hepsinde aynı sıkıntı var, sürekli geri atıyordu. Nasıl düzeltebilirim?

Klasik Superonline işte 5 yıl çilesini çektim rezalet bir şey müşteri hizmetleride çöp imkanınız varsa en kısa sürede internet sağlayıcınızı yenileyin derim.

Hat üstüme olmadığı için müşteri numarasına sa.

Müşteri hizmetlerini ara durumu anlat düzeltiyorlar.

Hat üstüme olmadığı için müşteri numarasına sahip değilim ne yazık ki. Buna nasıl erişebilirim?
Wifi ile bağlanıyorum. model Casper cn-vsd4712c
Birde wifi ile mi bağlısınız ethernet ile mi? Eğer wifi ile bağlanıyorsanız 2.4GHz mi 5GHz mi? Birde bilgisayarınızın modeli.

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-19_233748.png
    resim_2021-07-19_233748.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Hat üstüme olmadığı için müşteri numarasına sa.

Hat üstüme olmadığı için müşteri numarasına sahip değilim ne yazık ki. Buna nasıl erişebilirim?

Hat değerleri dediğim speedtest değil. Modem arayüzüne girip hat ordaki hat değerlerinizi atınız.

Kablolu bağlanmanızı tavsiye ederim.

Normalde kablolu kullanıyorum fakat şu an kabloya erişimim yok.
Hat değerleri dediğim speedtest değil. Modem arayüzüne girip hat ordaki hat değerlerinizi atınız.
Bunu nasıl yapabilirim anlatabilir misiniz ? Çok bilgim yok bu konuda.
Speedtestte hız ölçerken 3-4 saniye periyodunda 1 saniye kadar duruyor. Örneğin değer 10 küsürlerde ilerlerken bir anda net bir şekilde duruyor mesela 10.78 sonra devam ediyor ve tekrar oluyor. Bahsettiğim sıkıntı tam olarak bu oyun oynarken de aynı periyotta oyunum gidiyor ve geri geliyor.

Son düzenleme:
Normalde kablolu kullanıyorum fakat şu an kabloya erişimim yok.

Bunu nasıl yapabilirim anlatabilir misiniz ? Çok bilgim yok bu konuda.
Speedtestte hız ölçerken 3-4 saniye periyodunda 1 saniye kadar duruyor. Örneğin değer 10 küsürlerde ilerlerken bir anda net bir şekilde duruyor mesela 10.78 sonra devam ediyor ve tekrar oluyor. Bahsettiğim sıkıntı tam olarak bu oyun oynarken de aynı periyotta oyunum gidiyor ve geri geliyor.
Arama yerine 192.168.1.1 yazıp modem arayüz k.adı şifrenizi girip ordan hat değerlerinizi atmanız gerekiyor. Modem k.adı şifresi internete bağlanırken kullandığınız şifre değil farklı bir şifredir. Modem markanızı ve internet sağlayıcınızın adını yazıp internetten bulabilirsiniz şifrenizi. Genelde admin123/turktelekom gibidir bu şifreler.

Geri
Yukarı