Turkcell Superonline ping sorunu sonucunda mesaj gönderdiler

FearLost

Centipat
Daha fazla  
Eskiden TurkNet kullanıyorum. Fiyatı yüzünden başka firmalara yöneldim, ve Superonline'a geçiş yaptım aynı hız(16 Mbps) ama oyunlarda aşırı ping yaratıyordu. Durum bildirisi yaptıktan sonra bana böyle bir mesaj gönderdiler, ama TurkNet'te böyle sorun yaşamıyordum çözümü nedir? Superonline'dan vazgeçmek üzereyim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-03-26 saat 23.20.34.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-26 saat 23.20.34.jpg
    129 KB · Görüntüleme: 128
Santralden bina kutusuna kadar olan kabloda sorun yok demek kutudan sizin dairenize kadar olan kabloda sorun var yeni kablo çektirirseniz sorun çözülür. Elektrikçiye danışıp CAT 5 veya CAT 6 sağlam kablo çektirirseniz ping sorununuz çözülecektir iyi günler.
Sonradan sorun olmuş olabilir. Oksitlenme veya kabloda kopukluk ping ve bağlantı sorunu yaşatabilir. (özellikle eski binalarda karşılaşılır.)

Santralden bina kutusuna kadar olan kabloda sorun yok demek kutudan sizin dairenize kadar olan kabloda sorun var yeni kablo çektirirseniz sorun çözülür. Elektrikçiye danışıp CAT 5 veya CAT 6 sağlam kablo çektirirseniz ping sorununuz çözülecektir iyi günler. Sonradan sorun olmuş olabilir.
Yeni kablo çektirme işlemini nasıl yaptırabilirim. Eve elektirkçimi çağıracağım yoksa superonline ilgilenir mi?

Yeni kablo çektirme işlemini nasıl yaptırabilirim? Eve elektirkçimi çağıracağım yoksa Superonline ilgilenir mi?

Eve elektrikçi çağırabilirsiniz işlemi yapabilir binaya gelen internet - telefon kablosundan dairenize kadar yeni kablo çekecek sorun çözülecektir.

Her şeyi iç tesisata atıp kurtulmak istiyorlar olay çok basit hocam eğer hızınızda bir değişim yok ise ya da ara ara DSL kopmuyorsa iç tesisat pinginizi etkilemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı