Turkcell Superonline Türk Telekom aynı altyapı mı kullanıyor?

Roket adam

Decapat
Daha fazla  
1 ay önce Turkcell Superonline fiber optik altyapı çalışması yapıyordu mahallede. Altyapı çalışmaları bitti bunun ardından. Türk Telekom-TurkNet-atlantis net bana fiber internet verebileceğini söyledi. Benim kafama takılan bunlar aynı altyapıyı mı kullanıyorlar? Çünkü bu altyapı çalışmasından önce bu internetleri alamıyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ay önce Turkcell Superonline fiber optik altyapı çalışması yapıyordu mahallede. Altyapı çalışmaları bitti bunun ardından. Türk Telekom-TurkNet-atlantis net bana fiber internet verebileceğini söyledi. Benim kafama takılan bunlar aynı altyapıyı mı kullanıyorlar? Çünkü bu altyapı çalışmasından önce bu internetleri alamıyordum.

Farklı altyapı olsa bile firmalar diğer sağlayıcılara port kiralayabilir.

Turkcell Superonline fiberde kendi altyapısına sahip, Türk Telekom'dan bağımsız.
Belediye kazı izni verdiğinde Türk Telekom da altyapı döşemiş olabilir.

Turkcell Superonline fiberde kendi altyapısına sahip, Türk Telekom'dan bağımsız.
Belediye kazı izni verdiğinde Türk Telekom da altyapı döşemiş olabilir.

Atlantis.net'den aldığım internet 1000 Mbps, bana kendi altyapıları ile internet verdiklerini söylüyorlar. Ancak Turkcell Superonline altyapı çalışması yapıyordu. Demek ki aynı altyapıyı kullanıyorlar.

Dosya Ekleri

• FF.png
    FF.png
    64,9 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
@Roket adam AtlantisNet 1000 Mbps, TT ve Turkcell'den bağımsız kendi altyapısını kullanıyor.
Turkcell altyapı çalışması yaptı diye binada sadece Turkcell altyapısı bulunmak zorunda değil.
Aynı binada aynı anda bütün firmaların altyapısı da olabilir, tek bir altyapı zorunluluğu yok.
Belediye kazı izni verince diğer firmalar da altyapı çekmiş olabilir.

Bodruma inip bakın, hangi firmaların altyapısı var?

Yeni konular

Geri
Yukarı