Turkcell Superonline vs. Millenicom

ardabekts

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, RTX 3060 Ventus v2, 16GB 3200Mhz Ram, MSI B450M PRO M2 V2
Merhaba. İnternet sağlayıcımı değiştirmek istiyorum. Superonline 12x170 TL ile kendi altyapısını kullanarak 100Mbps hız sunuyor. Mileni Com ise Türk Telekom altyapısı kullanarak taahhütsüz 190 TL ile 100Mbps hız sunuyor. Superonline tercih etmek istiyorum çünkü fiyatı bize daha uyguna geliyor ve Türk Telekom altyapısı özensiz bir şekilde çekilmiş, herhangi bir durumda kopacak şekilde duruyor. Superonline ortak ağ havuzu kullanıyor bu yüzden problem olabilir mi? Sizce hangi sağlayıcıyı kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. İnternet sağlayıcımı değiştirmek istiyorum. Superonline 12x170 TL ile kendi altyapısını kullanarak 100Mbps hız sunuyor. Mileni com ise Türk Telekom altyapısı kullanarak taahhütsüz 190 TL ile 100Mbps hız sunuyor. Superonline tercih etmek istiyorum çünkü fiyatı bize daha uyguna geliyor ve Türk Telekom altyapısı özensiz bir şekilde çekilmiş, herhangi bir durumda kopacak şekilde duruyor. Superonline ortak ağ havuzu kullanıyor bu yüzden problem olabilir mi? Sizce hangi sağlayıcıyı kullanmalıyım?

Bence süper Online tercih etmelisin.

Superonline kendi altyapısında nasıldır bilmiyorum ama 3 yıldır Türk Telekom altyapısında Superonline kullanan birisi olarak son zamanlarda hiç memnun olmadığımı söyleyebilirim. Günün belirli saatlerinde 1Mbps download, 80-90 ping değerlerini görüyordum ve neredeyse 4-5 ay boyunca aralıklarla bu sorunu yaşadım. İlk başta altyapıda sorun vardır diye düşünüyordum ve Superonline da aynısını söylüyordu. Türk Telekom çözecek dediler sürekli ama sonuç çıkmadı asla. Modem değişti, kablo kontrol edildi vs. hiç bir şekilde düzelmedi. Son haftalarda fark ettim ki sorun olduğunda modemi kapatıp açmak çözüm oluyor. Superonline'a bunu söyledim, modem yeni ip aldığında sorun düzeliyor altyapı kaynaklı olmayabilir dedim, umursamadılar. Sonuç olarak taahhütüm de bittiği için farklı bir firmaya geçiş yapıyorum şuan. Son 2-3 gündür sorun yaşamıyorum düzeldi galiba ama artık çok geç. 2 Sene taahhüt imzalamak yerine taahhütsüz bir firmaya geçiş yapmak daha cazip geliyor.
Yaşadığım problemlerden bir kaç ekran görüntüsü de bırakmak isterim.
hiztestitwitter.png

internet.png

Bölgenizde Superonline kullananlar varsa bir görüşün derim, en iyi tavsiyeyi onlar verecektir.

Millenicom'da 30tllik modem ücreti paket fiyatına dahil değil. Üstüne bir de kurulum ücreti vs çok daha tuzlu olur. O yüzden Superonline tercih etmeniz daha iyi olur ama siz hangi kampanyaya baktınız? Superonline'ın 170 liraya 100 mbps kampanyası yok ve şuanki fiyatı 240 lira?

Millenicom'da 30tllik modem ücreti paket fiyatına dahil değil. Üstüne bir de kurulum ücreti vs çok daha tuzlu olur. O yüzden Superonline tercih etmeniz daha iyi olur ama siz hangi kampanyaya baktınız? Superonline'ın 170 liraya 100 mbps kampanyası yok ve şuanki fiyatı 240 lira?
Superonline destek hattı ile görüşme sağladım. Onlar da bana modem ücreti dahil 170tl civarı olduğunu söyledikler. Hattımdan dolayı indirim falan oluyormuş onun için fiyat bu şekilde sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı