Turkcell Superonline'ın Kablonet Altyapısıyla Verdiği Hizmet Nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum ben Turkcell in kablo netini soruyorum. Öyle bir fiyat imkansız. Senin dediğin Turkcell harici kablo nettir.

Evet, şimdi söylemenle farkettim. Turksat 100megabiti 90₺ ye veriyor. Turkcell Kablo Net ile farkı nedir acaba, bilmediğim işlere girmek istemiyorum.
Anlamamakta hala ısrar ediyorsun. Arkadaşlar diyor ki alt yapısı Türksat olan TURKCELL almak yerine direk git Türksat müşterisi ol diyorlar. Sen neden hala bilmem müşteri hizmetleri böyle dedi yok böyle oldu diyorsun.

Anlamamakta hala ısrar ediyorsun. Arkadaşlar diyor ki alt yapısı Türksat olan TURKCELL almak yerine direk git Türksat müşterisi ol diyorlar. Sen neden hala bilmem müşteri hizmetleri böyle dedi yok böyle oldu diyorsun.
Aksini iddaa eden veya söyleyen oldu mu yahu, anlamamakta diretiyosun ne alaka? müşteri hizmetleri şöyle dediğimde ne yazıyor orda bak bir. hem okumadan yazıyosun, hem de hala anlamıyosun diyosun😀

TTNET VDSL ile Turkcell Kablo Net’in farkını sormuşum, o da cevaplanmış zaten

Kablomet alt yapısı oldukça iyidir kendim uzun zamandır kullanıyorum ve ilk defa taahhüt yeniledigim şirket Kablonet Türksatdir yani. Kendileri hız konusunda taahhüt edileni sunar, arızada genelde aynı gün için de çözüm olur yada gerekli açıklama yapılır aşka türk Telekom gibi değildir yavaşlama vs yapmazlar kendileri ama aşırı yoğun olursa her şirkette istemsiz düşüş olur. Fiyatları oldukça iyi diğer şirketlere göre ve televizyon paketinide kullanan biri olarak fiyat acayip uyguna geliyor.

Turkcell Kablonet diye hitap ettiğin sadece Turkcell diyor ki benim orada kablom yok onun yerine Kablonet e aitmolan kabloları kullanacağım ve Kablonet e de komisyon vericem senden kazandığım paradan. Normal kablonet alsanız da aynı hat Turkcell alsanizda aynı hat olacak. Siz aslında Kablonet altyapısı kullanacaksınız artık. Tavsiyem ilk olarak Kablonetin kendi sitesinden paketleri kontrol edin daha uygun kampanya vs yakalanabilir direkt Kablonetin müşterisi olursunuz. Kabloneti severim tavsiye ederim yıllardır pişman olmadım. Problem yaşadım elbet ama anında çözüme kavuştu. Santral bozuldu bir gün sonra geri geldi internet vs. kesinlikle şans vermenizi öneririm Kablonet için
Benim asıl öğrenmek istediğim Turkcell’in veya Turksat ın farketmez, kabloneti TTTNET’in Vdsl’inden daha mı iyi? Bir de 69₺ olan kampanyanın adı nedir, bulamadım ben. Paketlerde kaç upload verdikleri yazmıyor veya ben göremedim telde olduğum için.

Not: Buldum tamamdır gerek kalmadı.
Evet Kablonetin altyapısı türk Telekom altyapısından çok daha iyi ve stabil.

Kablomet alt yapısı oldukça iyidir kendim uzun zamandır kullanıyorum ve ilk defa taahhüt yeniledigim şirket Kablonet Türksatdir yani. Kendileri hız konusunda taahhüt edileni sunar, arızada genelde aynı gün için de çözüm olur yada gerekli açıklama yapılır aşka türk Telekom gibi değildir yavaşlama vs yapmazlar kendileri ama aşırı yoğun olursa her şirkette istemsiz düşüş olur. Fiyatları oldukça iyi diğer şirketlere göre ve televizyon paketinide kullanan biri olarak fiyat acayip uyguna geliyor.

Turkcell Kablonet diye hitap ettiğin sadece Turkcell diyor ki benim orada kablom yok onun yerine Kablonet e aitmolan kabloları kullanacağım ve Kablonet e de komisyon vericem senden kazandığım paradan. Normal kablonet alsanız da aynı hat Turkcell alsanizda aynı hat olacak. Siz aslında Kablonet altyapısı kullanacaksınız artık. Tavsiyem ilk olarak Kablonetin kendi sitesinden paketleri kontrol edin daha uygun kampanya vs yakalanabilir direkt Kablonetin müşterisi olursunuz. Kabloneti severim tavsiye ederim yıllardır pişman olmadım. Problem yaşadım elbet ama anında çözüme kavuştu. Santral bozuldu bir gün sonra geri geldi internet vs. kesinlikle şans vermenizi öneririm Kablonet için

Evet Kablonetin altyapısı türk Telekom altyapısından çok daha iyi ve stabil.
Teşekkür ederim dostum bilgilendirme için👍

İkinize de çok teşekkür ediyorum. Muhtemelen Turkcell’den 16 megabit almayı tercih ederim. Ön yargılı olmamak lazım tabii ama kaliteli hizmeti seviyorum, riski hiç sevmem. Sormak istediğim asıl şey, Turkcell müşteri hizmetlerindeki kadın binamda fiber olmadığı için ‘kablo neti alın, kablonet kampanyaları hem daha ucuz, hem de adsl/vdsl den daha iyi’ dedi.bu doğru mu? ttnet vdsl veriyor çünkü bana. hatta yanılmıyorsam kablonet üzerinden fiber vericez dedi fakat fibere en yakın kablonet demiş de olabilir. emin değilim.

İkinize de çok teşekkür ediyorum. Muhtemelen Turkcell’den 16 megabit almayı tercih ederim. Ön yargılı olmamak lazım tabii ama kaliteli hizmeti seviyorum, riski hiç sevmem. Sormak istediğim asıl şey, Turkcell müşteri hizmetlerindeki kadın binamda fiber olmadığı için ‘kablo neti alın, kablonet kampanyaları hem daha ucuz, hem de adsl/vdsl den daha iyi’ dedi.bu doğru mu? ttnet vdsl veriyor çünkü bana. hatta yanılmıyorsam kablonet üzerinden fiber vericez dedi fakat fibere en yakın kablonet demiş de olabilir. emin değilim.

Sabit internet hizmeti kalitesinde Türksat, Turkcell den çok daha iyidir. Ben 3 yıldır kullanıyorum internet kesintisi 3 kere den fazla olmadı. Kesinti olduğu zaman da sitesinde yeterli bilgi veriliyor.
Daha önce 2 yıl Turkcell Superonline fiber kullandım, fiber olmasına rağmen stabilite bu kadar yüksel değildi ve daha sık kesinti oluyordu. Kesinti olduğunda bir muhattap bulmak da çok kolay değil maalesef.
Ama siz hizmeti Türksat dan alacak olmanıza rağmen Turkcell adını görünce hizmetin daha iyi olacağını zannedip 100 megabit fiyatına 16megabit kullanmak istiyorsunuz, o da güzelmiş.

Sabit internet hizmeti kalitesinde Türksat, Turkcell den çok daha iyidir. Ben 3 yıldır kullanıyorum internet kesintisi 3 kere den fazla olmadı. Kesinti olduğu zaman da sitesinde yeterli bilgi veriliyor.
Daha önce 2 yıl Turkcell Superonline fiber kullandım, fiber olmasına rağmen stabilite bu kadar yüksel değildi ve daha sık kesinti oluyordu. Kesinti olduğunda bir muhattap bulmak da çok kolay değil maalesef.
Ama siz hizmeti Türksat dan alacak olmanıza rağmen Turkcell adını görünce hizmetin daha iyi olacağını zannedip 100 megabit fiyatına 16megabit kullanmak istiyorsunuz, o da güzelmiş.
Başında Turkcell kullanmak istediğim doğru evet ama 100 megabit fiyatına 16 megabit yok. Turksat 100 megabit 90-95₺. Ki Turksat her türlü daha avantajlı. Yanlışı düzeltmek için söyledim. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bugün Turksat ile görüşeceğim.

Başında Turkcell kullanmak istediğim doğru evet ama 100 megabit fiyatına 16 megabit yok. Turksat 100 megabit 90-95₺. Ki Turksat her türlü daha avantajlı. Yanlışı düzeltmek için söyledim. Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bugün Turksat ile görüşeceğim.

Ben 81 lira ödüyorum. 100 megabit akıllı sınırsız.

Aksini iddaa eden veya söyleyen oldu mu yahu, anlamamakta diretiyosun ne alaka? müşteri hizmetleri şöyle dediğimde ne yazıyor orda bak bir. hem okumadan yazıyosun, hem de hala anlamıyosun diyosun😀

TTNET VDSL ile Turkcell Kablo Net’in farkını sormuşum, o da cevaplanmış zaten
Turkcell KabloNet diye bir şey yok. Kablonetin altyapısını kullanan Turkcell'dir o.
Aldığın pakette hangisinin hızı daha iyiyse o daha iyidir. Bunun dışında KabloNet alırsan daha yüksek hızlarda hizmet vereceğini unutma. Yani daha üst bir paket alıp daha iyi hızlar alabilirsin.
VDSL bildiğim kadarıyla 100 Mbps kadar destekliyor. 100 Mbps üstü için KabloNet"i seçebilirsin.

Ben 81 lira ödüyorum. 100 megabit akıllı sınırsız.
Şu anki fiyatlar böyle. Keşke 24 saat boyunca 100 megabit olsaymış. O zaman tereddütte kalmadan Turksat alırdım. Yoğun olarak ben 19.00-00.00 arası kullanıyorum(Düşse bile 25 megabit, Turkcellden daha fazla) Bunlara rağmen Turksat, Turkcell'den 1283123 daha avantajlı biliyorum evet. Yanlış anlaşılma olmasın diye açıklayarak yazıyorum artık. :D Aradaki 20-25 TL fiyat farkı önemli benim için. Diğer paketleri araştırarak uygun olanı çözmeye çalışıyorum. Kesin olan tek şey bu kablonet olayı aşırı içime sindi. Teşekkür ediyorum hepinize
Turkcell KabloNet diye bir şey yok. Kablonetin altyapısını kullanan Turkcell'dir o.
Aldığın pakette hangisinin hızı daha iyiyse o daha iyidir. Bunun dışında KabloNet alırsan daha yüksek hızlarda hizmet vereceğini unutma. Yani daha üst bir paket alıp daha iyi hızlar alabilirsin.
VDSL bildiğim kadarıyla 100 Mbps kadar destekliyor. 100 Mbps üstü için KabloNet"i seçebilirsin.
Tamam onu biliyoruuuuuuuuuuuuuuuum zaten, sadece TTNET ile karşılaştırma yapmak adına Turkcell olarak belirtmeliyim ki ne ile karşılaştırma yapılacağını anlasın sorduğum kişi. Doğal olarak yazılanların hepsini okumadığın için direkt hükmü verdin. Bilgiler için sağ ol. Turksat ile görüşeceğim bugün.
Arkadaşlar Turksat kablonet bağlatmaya karar verdim. 100megabit 90₺. Ama evde Digiturk olduğu için bağlatırsak digiturkünüz iptal olur, bunun için 70₺ ye kablo almanız lazım diyolar. Bana saçma geldi. Bilginiz var mı? Turksat ın sadece internetini kullancam, televizyonunu istemedim Digiturk olduğu için.
Arkadaşlar Turksat kablonet bağlatmaya karar verdim. 100megabit 90₺. Ama evde Digiturk olduğu için bağlatırsak digiturkünüz iptal olur, bunun için 70₺ ye kablo almanız lazım diyolar. Bana saçma geldi. Bilginiz var mı? Turksat ın sadece internetini kullancam, televizyonunu istemedim Digiturk olduğu için
Turksat 100 megabiti aldım arkadaşlar, yarın kuruluma gelecekler. İlginiz için hepinize teşekkür ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
100Mbps download, 10mbps upload (opsiyonel), KabloTV Üst Paket, KabloTV Altın Sinema Paketi ve WebTV'yi 89 TL'ye kullanıyorum. 16Mbps için, 70 TL fazla.

Kablonet'in sisteminden bahsedecek olursam, kullanılan sistem HFC yöntemidir. Yani Hybrid Fibre-coaxial. ABD ve Kanada'da sıkça kullanılan bir sistemdir ve avantajları çoktur.

Avantajı: Mevcut coaxial kabloları, yer değiştirmeden de, fiber optik kablolama özellikleriyle gelen karakteristikleri, yani yüksek band genişliğini, az noise ve arayüz duyarlılığını kullanıcıya sunabilmesidir.

Simetriktir ve fiber altyapısını kullanır. Santralden, bina içindeki ankastreye kadar fiber kablo, binadaki kutudan eve kadar ise coaxial kablo çekilir.

Yaklaşık 1 senedir kullanıyorum ve 100Mbps download üzerinden 97-98Mbps download değeri alıyorum. 10Mbps upload üzerinden ise 9.50Mbps upload değerini çok rahat görüyorum (9.80'leri gördüğüm de oluyor) ve hiçbir zaman bu değerlerin altına düşmedim. Mahallemde ve binamda kullanan kişiler de çok memnun.
Hızınız sürekli olarak 100Mbps'ye mi sabit yoksa belirli saat aralıklarında planlı olarak düşüyor mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı