Turkcell Superonline'ın Kablonet Altyapısıyla Verdiği Hizmet Nasıldır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@AMD.322

dddddd.JPG

@Viktor R3znov @Turk Kahvesi @Jordan Belfort @OtoburPirana @djgozlerifacali @55superx

Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ediyorum, vasıtanızla an itibariyle Turksat Kablonet bağlattım. Biraz zahmetli(2.5 saat sürdü) oldu. Mutfaktaki televizyonun yayını gitti vs. Ama değdi gibi. Siz olmasanız düz mantık 16 megabit bağlatacaktım. Bir an önce saatin 00.00 olmasını bekliyorum 100 megabit neti görmek için. :D Yarın elektrikci çağırıp televizyonu falan da sorunsuz şekilde halledebilirim umarım.

@Viktor R3znov @Turk Kahvesi @Jordan Belfort @OtoburPirana @djgozlerifacali @55superx

Yardımlarınız için tekrardan teşekkür ediyorum, vasıtanızla an itibariyle Turksat Kablonet bağlattım. Biraz zahmetli(2.5 saat sürdü) oldu. Mutfaktaki televizyonun yayını gitti vs. Ama değdi gibi. Siz olmasanız düz mantık 16 megabit bağlatacaktım. Bir an önce saatin 00.00 olmasını bekliyorum 100 megabit neti görmek için. :D Yarın elektrikci çağırıp televizyonu falan da sorunsuz şekilde halledebilirim umarım.

Hayırlı uğurlu olsun. Umarım memnun kalırsınız. Bir avantajları da kurulum için başvurduğunuzda hemen ertesi gün gelmeleri :)

Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Arkadaşlar kablo TV eski adıyla teledünya resmi bir kurum. Yani devlet bünyesindedir çok iyi paketleri vardır cokda uygun ama internette vifide biraz sorun yaşayabilirsiniz. Sağlık bakanlığı tarafından Wi-Fi sinyalleri kasıtlı olarak kısılmış tır sizde bunun için bı rooter alıp sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Başka hiçbir sorun yoktur diğer firmalar gibi TV hizmetini canaktan vermez yer altından gelen fiber optik kablolar ile verir Turkcell ve Vodafone çoğu zaman fiberi kablo TV üzerinden verir benden size bir tavsiye binamızda kablo TV varsa hiç tereddüt etmeden kablo TV alın eğer ki Turkcell ve Vodafone size kablo TV üzerinden hizmet vermeye çalışırsa almayın. Kablo TV'den alın çünkü kablo TV fiyat konusunda kat kat daha ucuzdur ve Turkcell ve Vodafone kablo TV altyapısından verecek olursa hizmeti kablo TV personelleri kuracak modem kablo TV ile aynı olacak altyapı kablo TV'nin olacak arıza olduğu zaman kablo TV personelleri gelecek. Demem o ki sadece modem üstündeki amblem değişecek 😂 tabii fiyatta biraz tuzlu olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kablo TV eski adıyla teledünya resmi bir kurum. Yani devlet bünyesindedir çok iyi paketleri vardır cokda uygun ama internette vifide biraz sorun yaşayabilirsiniz. Sağlık bakanlığı tarafından Wi-Fi sinyalleri kasıtlı olarak kısılmış tır sizde bunun için bı rooter alıp sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Başka hiçbir sorun yoktur diğer firmalar gibi TV hizmetini canaktan vermez yer altından gelen fiber optik kablolar ile verir Turkcell ve Vodafone çoğu zaman fiberi kablo TV üzerinden verir benden size bir tavsiye binamızda kablo TV varsa hiç tereddüt etmeden kablo TV alın eğer ki Turkcell ve Vodafone size kablo TV üzerinden hizmet vermeye çalışırsa almayın. Kablo TV'den alın çünkü kablo TV fiyat konusunda kat kat daha ucuzdur ve Turkcell ve Vodafone kablo TV altyapısından verecek olursa hizmeti kablo TV personelleri kuracak modem kablo TV ile aynı olacak altyapı kablo TV'nin olacak arıza olduğu zaman kablo TV personelleri gelecek. Demem o ki sadece modem üstündeki amblem değişecek 😂 tabii fiyatta biraz tuzlu olacak.
Selamlar, ben 8 yıldır kablonet abonesiyim. Şu anki tarifem 24 Down- 2 Upload şeklinde, Bugün 24 saatliğine nitro hizmeti satın aldım, yani 100 download -5 upload. Günlük 3,9 TL ve ayda 5 kez satın alabilirsiniz. Ancak bu hafta 81 TL'ye akıllı sınırsız 100/5 tarifesine geçeceğim. İşyerimde kullanmadığım servis sağlayıcı kalmadı, en sorunsuz olan kabloneti gördüm, sadece modemlerinin wi-fi yeteneği zayıf olduğundan;

2 yıldır kullanımım şu şekilde; modem : netmaster CBW-383Z4 , kablosuz özelliği kapalı durumda, ethernet çıkıştan bir adet TP-Link Archer C20 AC 750 Mbps bağlı ve Routuer modunda çalışıyor. 2.4 ve 5.2 Ghz üzerinden tüm cihazlarım sorunsuz şekilde bağlı ve gayet düzgün çalışmaktadır.

Dairem dar uzun şekilde olduğu için ortaya noktaya yine 2.4 VE 5.2 Ghz'e sahip bir adet TP-Link RE200 AC750 Wi-Fi Range Extender yerleştirdim.

İki adet resim paylaşacağım, ilk resim salonda bulunan modeme bağlı TP-Link Archer C20 AC 750'nin 100/5 Mbit hız testi (90.5/4.88 Mbit).

İkinci resim menzil genişletici TP-Link RE200'ün dairenin arka tarafındaki 100/5 mbit hız testi(63.7/4.95 Mbit).

Aralarında 30 mbit'e yakın fark olması doğaldır. Her iki test de iphone 7 kablosuz 5.2 Ghz üzerinden yapılmıştır.

Hızımın 24/2 olduğu standart zamanlarda ise salonda 23 mbit, arka odada 16-17 mbit hız almaktayım.

Arkadaşların da değindiği üzere netmaster modemlerin wi-fi sorunu dışında bir sorunu yok, ben 2 yıldır bu şekilde sıfıra yakın sorunla kullanıyorum. Kablolu bağlanıp da sorunu olan arkadaşlar tesisatlarına, bağlantı konnektörlerine baksınlar, modemleri de bozuk olabilir. Ben yıllardır tek modem kullanıyorum.

Bilgilerinize..

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    14,4 KB · Görüntüleme: 49
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    15,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleme:
Konuyla çok ilgili olmayabilir ama başkaları için belki bir fikir olması adına bende deneyimimi aktarayım;
Öğrenci evimde kablonet kullanıyorum. 50 mbps akıllı sınırsız yani 19:00-24:00 arasında 20 mbps düşecek diye satılıyor ama hiç 20 ye düşmedi hep 24 e düşüyor sağolsunlar. Ayrıca direkt fiber teknolojisi kadar hızlı ping süreleri ülkemiz için gayet makul (malesef..) Ayrıca her zaman en az 48 mbps alıyorum. hiç azalma olmuyor. Virüs döneminde aile evine taahütsüz olması açısından TÜRKNET bağlattım. Aslına bakarsanız fiyat ve taahütsüz olması nedeniyle gayet iyi bir ISS ama müşteri memnuniyeti o kadar kötü ki çünkü bir sorun yaşadığında karşında asla ama asla birini bulamıyorsun. Abone olmak için aradıktan sonra bir daha hiçbir Türknet çalışanının sesini telefonda duyamayacaksınız. Sadece OİM üzerinden sorununuzu yazabiliyorsunuz. Onada 3 gün içinde vesaire cevap verip çözülecek falan deniyor. Çözüme gidiliyor ama çok geç ve o süre zarfında iletişime geçemediğiniz için kafayı yiyiyorsunuz. Ping değerleri de fena değil 35 mbps VDSL kullanıcısı olarak yeterli ping. Ara ara geceleri kopmalar yaşıyorum. hız yeterli olmasına karşın yayında duraksamalar oluyor. OİM den ilettim saha ekiplerine vesaire göndermişler kontrol etmişler pazartesi düzelecek diye aradılar. Bakalım tekrar sorun yaşayacak mıyım göreceğiz.

SONUÇ: UYDUNET/KABLONET , taahütten yana sorununuz yoksa mükemmel bir firma. Tek geçerim. Tahhütsüz, kısa süreli bir ISS e ihtiyacınız varsa sabırlı olmak koşulu ile TÜRKNET'e şans verin derim

Türksat'ın kendi altyapısından hizmet alacaksan direkt Türksat Kablonet'ten abone olmak en avantajlısı. Ücretsiz teknik servis desteği gerçekten muazzam. Kumanda da pil bitiyor eve yine geliyorlar. Sorun kumanda pili deyip gidebiliyorlar. Ücret almıyorlar. :)

Hızınız sürekli olarak 100Mbps'ye mi sabit yoksa belirli saat aralıklarında planlı olarak düşüyor mu?
Akıllı sınırsız tarifesinden alırsanız satın aldığınız hızı 24:00-19:00 aralarında kullanabiliyorsunuz. 19:00 - 24:00 saatleri arasında hızınız 100 mbit ise 25'e 50 mbit ise 20 Mbit'e düşüyor. Ama sınırsız tarifelerde kampanyalarda baya uyguna denk geliyor. 24 ay taahhütlü almanız en mantıklısı.
Güncel aktif kampanyalara göz atmak istersen Türksat Kablonet Kampanyalar adresinden hızlıca inceleyebilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı