Turkcell tanışma setinde neden numaranın daha önce kullanılıp kullanılmadığı yazmıyor

moonlessnight

Femtopat
İyi akşamlar dostlar, yakın zamanda uzun süredir kullanmış olduğum numaramı değiştirip yeni bir hat aldım. Önceki hattımı aldığım zaman net hatırlıyorum tanışma setinin arka tarafında şu ibare yer alıyordu:

“Daha önce kullanılmış olan bu numara, en az 2 yıl önce iptal edilmiştir.”

Eski numaram gerçekten de daha önce bir başkası tarafından kullanılmıştı belirli bir süre o kişiyle ilgili mesajlar geliyordu sonradan kesildi tabi. Fakat yeni aldığım numarada böyle bir ibare yer almıyordu mini sim kart verildi ve üzerinde yedek yazıyordu. TİM’e sorduğumda biz göremiyoruz dediler, 532’yi aradım havuzdan verilen numaraların hepsi kullanılmış dediler ama numaranın en son ne zaman iptal edildiği ile ilgili bir bilgi paylaşmadılar şahsi fikrim görüyorlar ama söylemiyorlar. Kanunen yasak olabilir veya kendileri bu bilgiyi paylaşmak istemiyor olabilirler. Yeni aldığım numarayı Getcontact’dan sorguladığımda daha önce bir başkası tarafından kullanıldığını anladım. Yabancı numaralardan çağrı almadım bir sıkıntı yaşamıyorum numara temiz. Turkcell’de kullanılmayan numara yok bunu da biliyorum ama neden bu ibare artık tanışma setinde yer almıyor onu anlamadım. Bilgisi olan var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı