Turkcell vs Vodafone vs Türk Telekom hangisi alınmalı?

Arkadaşlar selam. 2 gün önce Vodafone alarak bütün hatları deneyimlemiş oldum. Bende sizlere böyle bir rehber açmak istedim. Umarım beğenirsiniz hadi başlayayım.

1. fiyat: Öncelikle en pahalı operatörün Turkcell olduğunu söyleyeyim. Sonrasında Türk Telekom en düşük fiyat ise Vodafone. Arada bir güzel kampanyalar olunca gerçekten güzel fiyatlara güzel tarifeler her oparatörden çıkıyor. Ama genel olarak fiyat durumu turkcell>turk telekom> Vodafone şeklinde.

2. çekim gücü: Çekim gücü olarak köyde bile LTE çeksin diyorsanız Turkcell öneririm. Fiyatı pahalı fakat en yüksek çekim gücü de Turkcell'de. Sonrasında Türk Telekom geliyor. Eğer şehir merkezinde iseniz LTE Full rahat çekiyor. Köy kasaba gibi yerlerde LTE çok iyi çekmese bile h+ Full rahat çekiyor ve bu bence yeterli. Vodafone çekim gücü olarak biraz vasat. Şehir merkezinde bile zorlanıyor. Zaten köyde h+ geçtim 3G bile iyi çekmiyor. Bundan dolayı çekim gücüm yüksek olsun diyorsanız Turkcell öneririm.

3. kampanyalar: Kampanya olarak Vodafone gerçekten bu konuda iyi. Kendi sitesinde Online başvuruya özel birçok güzel kampanya bulunuyor. Sonrasında Turkcell geliyor. Onların kampanyaları Vodafone gibi çok sık olmasa bile arada harika paketler gelebiliyor. Türk Telekom'da kampanya olayı çok yok. Yani çok sık olmasa bile bazen güzel paketler onlara da geliyor.

Sonuç olarak durumlar böyle. Genel olarak Turkcell daha kaliteli bir deneyim yaşatır size. Ama Türk Telekom ve Vodafone de kötü diyemem. Hepsinin birbirine özgü güzel özellikleri var.

Hocam 2 senedir Vodafone kullanıyorum tam anlamıyla rezalet ev interneti desen berbat kopmalar ve hız düşmesi oluyor sana tavsiyem Vodafone'den uzak durman.

Zaten yıllardır kullandığım hattan geçtim geçmez olaydım. Tam anlamıyla rezalet. Bir 3 ay geçsin cayma bedeli neyse veririm geri TT'ye geçerim.

açıkçası mesajı okumadım başlıktan yola çıkıyorum.
Ankara Keçiören de Vodafone ve TT çok iyi çekiyor en azından bulunduğum konumlarda. Turkcell i hatırlamıyorum ama sorun olacağını sanmıyorum bulunduğum konuma göre.
Şu anda şehir dışındayım ve bulunduğum yerde şehir Merkezine çok uzak değil ama sonuçta Niğde nin çok arka merkezden çarşıdan biraz uzak yani Vodafone evin bir odada 1 seviye çekerken bir odada 2-3 seviye çekiyor ortalama 2. seviyede sabit kalıyor tam seviye çektiğini gördüğümü hatırlamıyorum.
Yani demek istediğim şu çekim kalitesi önemliyse önce iyi tespit etmen gerekiyor bulunduğun konumda hangi GSM operatörü iyi çektiğini bilmen gerekiyor ondan sonra fiyat tarifelere bakman gerek bence.

Son 2 yıldır faturalı Vodafone kullanıyorum ilk yıl sabit max 35 tl ödüyordum sözleşme bitince dedim bu benim 2. Hattım çok ücret ödemek istemiyorum dedim yeni sözleşme yaptım üzerin ufak fark koydular max 44-45 tl ödüyorum.

IMG_0500.png
IMG_0499.jpeg
IMG_0498.jpeg

Şu an bu konuyu görünce test yaptım yeni fark ettim çok çok düşük hız ve Ping yüksek. Ankara Keçiören de Ping en fazla 6-8 ve çok çok yüksek hızlar alıyordum. :)
IMG_0501.jpeg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı