Turkcell'den Vodafone'a geçiş

Yener Mesut

Kilopat
Daha fazla  
Hocam merhabalar. Ben Turkcell'le olan bağlantımı kesmek istiyorum. Benim sorum şu olacak: Bugün taahhütümün son günü. Ben şimdi Online olarak Vodafone'a hattımı taşısam taahhütüm bitmediği için ceza öder miyim? Taahhüt süremin bittiği yarını bekleyip bir bayiye gidip mi işlem yapmalıyım? Ve ben şimdi taahhütümün bitmesine bir gün kala geçsem ceza öder miyim? Ya da taahhütüm bugün bittiği için yarın otomatik olarak diğer ay için faturalandırılır mıyım? Sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.

Taahhüt bitmesini bekle ve Vodafone geçmeni kesinlikle önermem çünkü neredeyse hiç çekmiyor.

Taahhütünüz fatura döneminden önce mi bitiyor sonra mı? Eğer fatura ödeme tarihinizden sonra bitecekse sonraki ayın ücretlendirmesini de indirimsiz olarak ödemeniz gerekebilir. Eğer fatura ödeme tarihinden önce bitecekse biter bitmez geçiş işlemlerini başlatabilirsiniz, sonraki aya fazladan bir fatura çıkmamış olur.

Öncelikle şunu söyleyeyim Vodafone'a online başvuru yapacağım. İlk 3 ay ceza ödemeden çıkma hakkı tanıyor. Beğenmezsem çıkarım.
Taahhüt bitmesini bekle ve Vodafone geçmeni kesinlikle önermem çünkü neredeyse hiç çekmiyor.
Yarın bir bayiye gideyim o zaman. Şimdi onlinedan başvursam ceza yer miyim peki?
Taahhütünüz fatura döneminden önce mi bitiyor sonra mı? Eğer fatura ödeme tarihinizden sonra bitecekse sonraki ayın ücretlendirmesini de indirimsiz olarak ödemeniz gerekebilir. Eğer fatura ödeme tarihinden önce bitecekse biter bitmez geçiş işlemlerini başlatabilirsiniz, sonraki aya fazladan bir fatura çıkmamış olur.
Taahhüt yarın bitiyor. Fatura ödeme 25'i gibi oluyor. O zaman yarın başvuru yapsam ek ücret ödemek zorunda kalmam değil mi anladığım kadarı ile?

@Yener Mesut Evet. Yarın taahhütünüz bittiği vakit geçmek istediğiniz operatör ile iletişime geçin. Son olarak geçen aydan bu yana kadar kullandığınız eski faturanızı ödeyeceksiniz, sonraki ay için faturalandırma yapılmayacak.

Sözleşmenin bitimine 3 gün kala başka bir operatöre başvuru yapabilirsiniz. Başvuru günü hemen operatör değişmez, 3-4 gün sürer. Yine de sözleşme 1-2 gün oynayabilir ama önemli değil.

1-2 gün erken geçerseniz 1-2 günün ödemesi/cezası sorun etmeyeceğiniz kadar az olur. Geç geçerseniz yine 1-2 günün faturasının rakamını sorun etmezsiniz, az olur.

@Yener Mesut Evet. Yarın taahhütünüz bittiği vakit geçmek istediğiniz operatör ile iletişime geçin. Son olarak geçen aydan bu yana kadar kullandığınız eski faturanızı ödeyeceksiniz, sonraki ay için faturalandırma yapılmayacak.
Teşekkür ediyorum. Eğer sabvahleyin Turkcell arayıp cazip bir teklif sunarsa belki geçiş yapmam. Fakat hala 3GB internet paketli tarifeyi 67TL'den satmaya kalkarsa iş yerinin önündeki Vodafone bayiye gidip bilgi alırım. Eğer orada online başvuru yapabilirsem orada başvururum yoksa iş yerinden online başvuru yapıp dediğim 3 ay içinde beğenmezsem çıkma şansı yakalarım
Peki Türk Telekom'da Vodofone'deki gibi beğenmezsem iptal ettirebileceğim bir tarife var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı