Turkish ASMR(ASMR bilenler)

Kubilay İmreks

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, arkadaşlar asmr'yi bilenleriniz elbette vardır.Hafifçe bi açıklamada bulanayım yinede.
Türkiye'de çok bilinmesede yinede bir kesim tarafından biliniyordur.%98 gibi bir kısım yabancılar tarafından çekiliyor.Türkiyede çeken az yani 2-3 kişi var diye biliyorum herneyse asmr'i anlatıma geçeyim.

ASMR çeken kişi birşeyler anlatır ses tonu iyi olan karşıdaki insanı böyle rahatlatan bir ses tonuyla birşeyler anlatır veya hoşunuza giden gidilen sesleri çıkartırlar örneğin sakız çiğnemesi kulaklıkla dinlediğinizde bir hayli hoş oluyor.
Veya etkileyici bir ses tonuyla yabancı dilde veya başka rusça,türkçe dilde kitap okuma kısık sesle ağızı şapurtarak gibi bunlar kulağa ve beyne çok güzel bir his veriyor uykunuzu getirtiyor ve rahatlatıyor.Tabi bu herkes'de olmuyor bir kaç arkadaşıma attığımda bir kaçı hiç bişey olmadığını söylüyor bir kısmı ise aynı benim gibi düşünüyor.
Ve bunun kulaklıkla dinlenmesi gerekiyor yoksa bir etki görmez örnek verecek olursak karşıdaki çeken kişi 2 mikrofonu var ve bir sağ tarafa doğru birşey söylediğinde veya bir ses çıkarttığında sanki sağ kulağınıza yanınızda biri varmış gibi gerçekmiş gibi oluyor ve bu çok hoşunuza gidiyor etkiliyor.
ASMR örnekleri verecek olursak şunlar youtubeyede ASMR yazarak bakabilirsiniz.

Türkiyede 1-2 tane çeken var oyüzden bende bu işe gireyim dedim beğenirseniz abone olup destek olabilirsiniz şimdiden teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı