TurkNet 100 Mbps sağlıyor mu?

Mehmet15

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, birkaç saat önce 100 Mbps internet hızını aldım ama bana indirme hızını resimdeki gibi sağlıyor. Bu arada kablosuz olarak bu normal mi yoksa bana verdiği hızı sadece yazı olarak mı gösteriyor diye düşündüm. Gittim eski modemimi taktım, kurdum modemin modeli https://www.hepsiburada.com/tp-link-td-w9970v3-vdsl2-adsl2-modem-pm-HB00000H9SJF bu bunu taktım ve panelde böyle şeyler var anlamıyorum. Sizce modemde mi sıkıntı var yoksa TurkNet'in ayıbı mı?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    36,5 KB · Görüntüleme: 114
  • 2.png
    2.png
    21 KB · Görüntüleme: 117
  • 3.png
    3.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 110
Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer internete bağlı cihazlardan birisi interneti sömürüp yanlış hız testi sonucuna sebep olmadıysa, internete bağlanan bu cihazın Wi-Fi bağlantısından kaynaklı ciddi bir sorun var. Ya çekim gücü düşük, ya kalitesiz bir cihaz ya da sürücüsü güncellenmeli.

Hat üzerinden alınabilecek maksimum hız 80 Mbps olarak gözükmekte. Modem ise küçük bir hat zayıflaması ile 77 alıyor. Kablo ile bağlanırsanız daha iyi hız olur. Test sonucu bu değere yakın çıkar.

SNR değerleri düşük olduğu için modemde gözükenden daha fazla indirme hızı almak mümkün değil. Bu SNR değerini iyileştirmek için modeme gelen kablonun iyileştirilmesi lazım. Kalite bir kablo kullanılmalı. Mümkün mertebe ek yapımından kaçınılmalı, yapılacaksa da lehimleme ile veya YAK-1 konnektör ile yapılmalı. Bu sayede sinyal gürültüsü azalır ve 80 Mbps üstü hız alabilme şansınız artar.

Geri
Yukarı