TurkNet 1000MBPS hızı seçersem alabilir miyim?

Benim görselini attığım o zaman daha eski bir FTTH dağıtıcı. Bu arada bu Türk Telekom'un cihazı ben hala Superonline kullanıyorum FTTB üzerinden. Superonline'ın binamdaki Switch'i 4 sfp+ girşine sahip. 2 Adeti'i 10G 2 adeti 1g. Markası Huawei S5321-28X-si-AC bu cihazdan 2 adet mevcut. Üst cihaz yani benim bağlı olduğuma 4 Core olarak 2 sfp+ 10G'ye giriyor. Alttaki cihaza da aynı şekilde 2 10G portuna 2-2 4 Core giriyor. Görsellerine internetten bakabilirsin.

TurkNet maalesef kendi altyapısı haricinde 100 üzeri vermiyor. Ha isteseler yapabilirler mi evet yapabilirler ama altyapıyı kiraladıkları için masrafları muhtemelen çok daha fazla yükseliyor o yüzden sadece kendi altyapıları üzerinden vermeye devam ediyorlar.comnet mesela Türk Telekom altyapısı üzerinden verebiliyor.

Yani o zaman benim apartmanda Türk Telekom altyapısı var diye TurkNet kendi altyapısını yapmayacak mı?

Yani o zaman benim apartmanda Türk Telekom altyapısı var diye TurkNet kendi altyapısını yapmayacak mı?

Yapabilir TurkNet'in sitesinde adresime GigaFiber istiyorum diye bir başvuru bölümü vardı sanırım oradan başvuru yapabilirsin. Bölgenden çok talep olursa yapma ihtimalleri oluyor diye biliyorum emin değilim. TurkNet bölümüne konu açarak sorabilirsin daha bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar.

Yapabilir TurkNet'in sitesinde adresime GigaFiber istiyorum diye bir başvuru bölümü vardı sanırım oradan başvuru yapabilirsin. Bölgenden çok talep olursa yapma ihtimalleri oluyor diye biliyorum emin değilim. TurkNet bölümüne konu açarak sorabilirsin daha bilgili arkadaşlar yardımcı olurlar.
Peki teşekkürler.

Benim görselini attığım o zaman daha eski bir FTTH dağıtıcı. Bu arada bu Türk Telekom'un cihazı ben hala Superonline kullanıyorum FTTB üzerinden. Superonline'ın binamdaki switch'i 4 sfp+ girşine sahip. 2 Adeti'i 10G 2 adeti 1g. Markası Huawei S5321-28X-si-AC bu cihazdan 2 adet mevcut. Üst cihaz yani benim bağlı olduğuma 4 Core olarak 2 sfp+ 10G'ye giriyor. Alttaki cihaza da aynı şekilde 2 10G portuna 2-2 4 Core giriyor. Görsellerine internetten bakabilirsin.
Bir MDU'yu birden fazla kıl beslemesi muhabbetini ben yanlış anlamışım o zaman pardon. Ben sandım ki tek bir SFP modülüne birden çok core giriyor. Ama senin bahsettiğin farklıymış. Tamamdır şimdi anlaşıldı.
Dediğim gibi Superonline aboneleri FTTB altyapıda da 100 üzeri alıyor zaten. Ama Türk Telekom tarafında şu an için bu mümkün değil.
Bir konuyu sen yanlış anlamışsın, bir konuyu da ben yanlış anlamışım. Ama birbirimizi aydınlattık böylece mesele netliğe kavuştu.
Bu güzel ve seviyeli tartışma için teşekkür ederim. İyi forumlar.

Yani alınabilir aslında ama 1 Gigabit portlu MDU cihazı gerekiyor. Telekom'da artık FTTB altyapıyı çok yapmadığı için switch eğer 100 Mbps destekliyse ötesini alamaz.
Xalionis nickli arkadaşımızla yaptığımız tartışmanın devamını okusaydınız keşke.
Tekrardan yazayım. MDU ne desteklerse desteklesin 100 Mbps üzeri hızlar şu an için sadece FTTH altyapılarda sunuluyor. Aynı fotoğrafları yine ekliyorum:
100+ FTTH.png

+100 FTTH.png

Ayrıca bkz: Forumdaki okumama sendromu

Geri
Yukarı