TurkNet 100MBPS hız vermiyor

Fiberin ne olduğunu biliyorum, Superonline kullanıyorum verdiğim ücretin ve aldığım hızın memnuniyetindeyim, her ay 60 veriyorum 16 Mbps download hız alıyorum hız testide 12'nin altına inmiyor, oyunlarda ping değeri 25MS yi geçmiyor ve upload hızına gelirsek 2MB alıyorum. TürkNet'in vaadettiğini Turkcell'den aldım.
Görünüşe bakılırsa bilmiyorsunuz çünkü VDSL'de ki hız kaybının Fiber'den daha fazla olacağını ayırt edemiyorsunuz. VDSL'de hız birçok etmene bağlıdır ancak Fiber de vaadedilen hıza genelde yakın olur. 70 Mbps devas bir fark. Destek kaydından sonra düzeltirler diye düşünüyorum ben.

Bende TürkNet kullanıyorum. 100Mbps verdiğini görmedim duymadım. Şu aralar gidip geliyor deli oluyorum. TürkNet pişmanlıktır.

Modemin üstünde 5 GHz ışığı yanıyor mu? Eğer yanıyorsa telefonunuz 5 GHz kanalı desteklemiyordur. 2.4 GHz kanalında 30 Mbps almanız normal.
5 GHz telefondan gözüküyor ancak bilgisayardan göremedim. Bu arada sorun 5 GHz'ye alınca çözüldü.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201125-142032.png
    Screenshot_20201125-142032.png
    5,3 KB · Görüntüleme: 85
Arkadaşlar internet altyapı bilgilerimiz güncel değilmiş. Aslında 100Mbps değil 60Mbps VDSL destekliyormuş. Burdanda anladıkki altyapı sorgulama yüzde yüz doğru sonuç değilmiş. 😒

Geri
Yukarı