TurkNet 16 Mbps ADSL ping sorunu

shisuixap

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar internetim 16Mbps ADSL. TurkNet'ten tek başıma PC de oynarken sıkıntı olmuyor ama annem telefondan bağlanınca sadece o bağlanınca video izlesin goruntulu konusma vs. yapsın pingim 500 1000'lere kadar cıkıyor. Bu durum canımı sıkmaya basladı. Nedeni nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternete bağlı olması? Hele ki eski bir cihaz kullanıyorsa, bu cihazların internete etkisinin daha büyük olduğunu gözlemliyorum. Modem de iyi bir şey değilse işin tuzu biberi olur.

İnternete bağlı olması? Hele ki eski bir cihaz kullanıyorsa, bu cihazların internete etkisinin daha büyük olduğunu gözlemliyorum. Modem de iyi bir şey değilse işin tuzu biberi olur.
modem iyi ama etrafımdaki insanlarda böyle değil ve kullanilmicak derecede internet yavaşlayabiliyor bazen

Etrafındaki insanların cihazları ve durumları farklılık gösterebileceği için bu durum normal. Herkeste aynı sorun olmasını bekleyemeyiz. Bazı cihazlarda bazı durumlarda olur bazılarında ise olmaz. Yapabileceğin bir şey olarak şunu söyleyeyim. Pingi yükselten cihazın Bluetooth'unu kapatmayı deneyebilirsin. Hele ki bir cihaza bağlıysa -bir saat, bir kulaklık- faydası olabilir. Onun dışında söylediğim gibi eski bir cihazsa bu olabilecek bir durum. Değilse bile görüntülü konuşma, video izleme gibi durumlar çok yoğun kullanımlar olduğu için yine de doğal. Yapabileceğin şey kullandığı video uygulamalarının ayarlarında varsayılan video çözünürlüğünü daha düşük yapmak.

Altyapınız ADSL, bant genişliğide düşüktür. O yüzden kaynaklanıyor. Bir nebze düşürmek için Ethernet kullanılmıyorsa kullanılabilir.

Arkadaşlar internetim 16Mbps ADSL. TurkNet'ten tek başıma PC de oynarken sıkıntı olmuyor ama annem telefondan bağlanınca sadece o bağlanınca video izlesin goruntulu konusma vs. yapsın pingim 500 1000'lere kadar cıkıyor. Bu durum canımı sıkmaya basladı. Nedeni nedir sizce?
Merhaba, detaylı kontrol edilmesi için OİM üzerinden destek kaydı oluşturmanızı rica ederim. Ekiplerimiz sizinle iletişime geçecekler.

Geri
Yukarı