TurkNet 2 Mbps upload hızı nasıl alınır?

FATİH3232

Hectopat
Uzun süre TurkNet kullandım yaklaşık 1 yıldır da Netspeed kullanıyorum. TurkNet'te iken santrale olan uzaklığımdan dolayı VDSL 24 download, 2 upload alabiliyorken bir zaman sonra hızım 18 download 1 Upload'a düştü. Destek talebi açtım ekipler geldi falan ama "santrale olan uzaklığınızdan kaynaklı, en fazla alabileceğiniz hız bu" diyerek konuyu kapattılar. Sinirlenip Netspeed'e geçtim sonuç yine aynı. Bu değerlerde ping değerim de yüksek olduğu için oyun oynarken devamlı telefonumun internetini kullanmak zorunda kalıyorum.
2 gün önce hattım kesildi ve 2 saat sonra tekrar geldiğinde 20 Download 2 Upload alabiliyordu. Ping değerlerim inanılmaz düşmüştü. Noise marning değerim düşüktü ama 2 günde 1-2 defa kesilme dışında sorun yaşamadım. Bugün tekrardan modemim kesilip tekrar geldiğinde değerlerim eski haline dönmüştü. Destek talebi açtım, yine "santrale uzaklık, ne bizim ne de TT ekiplerinin yapabileceğimiz bir şey yok, biz size 6 Mbps upload gönderiyoruz" dediler. Sorum şu bu değer kablolardan kaynaklıysa neden sürekli 1123 Kbps'de sabit? Ne 1 Kbps artıyor ne azalıyor. Ben tekrardan 2 Mbps upload hızını nasıl alabilirim? Arttığı dönem ve anlık değerlere ilişkin görselleri ekliyorum. Yardımcı olmaya çalışacak kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• artış yaşanan dönem.png
    artış yaşanan dönem.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 43
  • Güncel.png
    Güncel.png
    16 KB · Görüntüleme: 38
  • Modem arayüzü.png
    Modem arayüzü.png
    48,7 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süre TurkNet kullandım yaklaşık 1 yıldır da Netspeed kullanıyorum. TurkNet'te iken santrale olan uzaklığımdan dolayı VDSL 24 download, 2 upload alabiliyorken bir zaman sonra hızım 18 download 1 Upload'a düştü. Destek talebi açtım ekipler geldi falan ama "santrale olan uzaklığınızdan kaynaklı, en fazla alabileceğiniz hız bu" diyerek konuyu kapattılar. Sinirlenip Netspeed'e geçtim sonuç yine aynı. Bu değerlerde ping değerim de yüksek olduğu için oyun oynarken devamlı telefonumun internetini kullanmak zorunda kalıyorum.
2 gün önce hattım kesildi ve 2 saat sonra tekrar geldiğinde 20 download 2 upload alabiliyordu. Ping değerlerim inanılmaz düşmüştü. Noise marning değerim düşüktü ama 2 günde 1-2 defa kesilme dışında sorun yaşamadım. Bugün tekrardan modemim kesilip tekrar geldiğinde değerlerim eski haline dönmüştü. Destek talebi açtım, yine "santrale uzaklık, ne bizim ne de TT ekiplerinin yapabileceğimiz bir şey yok, biz size 6 Mbps upload gönderiyoruz" dediler. Sorum şu bu değer kablolardan kaynaklıysa neden sürekli 1123 Kbps'de sabit? Ne 1 Kbps artıyor ne azalıyor. Ben tekrardan 2 Mbps upload hızını nasıl alabilirim? Arttığı dönem ve anlık değerlere ilişkin görselleri ekliyorum. Yardımcı olmaya çalışacak kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Maalesef uzaklığnız değil de hat değerleriniz yani kablolarınız çok eski yani SNR değerleriniz çok düşük kesintistisiz bir internet için 30 veya üstü olmalı.
2 gün önce hattım kesildi ve 2 saat sonra tekrar geldiğinde 20 Download 2 Upload alabiliyordu. Ping değerlerim inanılmaz düşmüştü. Noise marning değerim düşüktü ama 2 günde 1-2 defa kesilme dışında sorun yaşamadım. Bugün tekrardan modemim kesilip tekrar geldiğinde değerlerim eski haline dönmüştü. Destek talebi açtım, yine "santrale uzaklık, ne bizim ne de TT ekiplerinin yapabileceğimiz bir şey yok, biz size 6 Mbps upload gönderiyoruz" dediler. Sorum şu bu değer kablolardan kaynaklıysa neden sürekli 1123 Kbps'de sabit? Ne 1 Kbps artıyor ne azalıyor. Ben tekrardan 2 Mbps upload hızını nasıl alabilirim? Arttığı dönem ve anlık değerlere ilişkin görselleri ekliyorum. Yardımcı olmaya çalışacak kişilere şimdiden teşekkür ederim.
Ama santral dolabına da uzaksınız gibi gözüküyor max 20mbps alıyorsunuz

Santrale uzaklığım 700 küsür metre. SNR değerlerimin düşük olmasına ve kopmalara razıyım ancak tekrardan 2 mgbs değerlerine ulaşmak istiyorum. Çünkü ping değerlerimde inanılmaz bir düşüş yaşanıyor. Mevcut haliyle ping olarak kullanılamaz düzeyde. Ama bunu nasıl tekrar eski haline getirebilirim hiçbir fikrim yok. Netspeed biz bişey yapamayız diyor. TT ekipleri de aynı şekilde.
Maalesef uzaklığnız değil de hat değerleriniz yani kablolarınız çok eski yani SNR değerleriniz çok düşük kesintistisiz bir internet için 30 veya üstü olmalı.

Ama santral dolabına da uzaksınız gibi gözüküyor max 20mbps alıyorsunuz

Santrale uzaklığım 700 küsür metre. SNR değerlerimin düşük olmasına ve kopmalara razıyım ancak tekrardan 2 mgbs değerlerine ulaşmak istiyorum. Çünkü ping değerlerimde inanılmaz bir düşüş yaşanıyor. Mevcut haliyle ping olarak kullanılamaz düzeyde. Ama bunu nasıl tekrar eski haline getirebilirim hiçbir fikrim yok. Netspeed biz bişey yapamayız diyor. TT ekipleri de aynı şekilde.
Uzaklığınız çokmuş. Bina içi tesisatınız kötüyse değişin, az daha fayda sağlar. Onun haricinde yapabileceğiniz bir şey maalesef yok.

Santrale uzaklığım 700 küsur metre. SNR değerlerimin düşük olmasına ve kopmalara razıyım ancak tekrardan 2 Mbps değerlerine ulaşmak istiyorum. Çünkü ping değerlerimde inanılmaz bir düşüş yaşanıyor. Mevcut haliyle ping olarak kullanılamaz düzeyde. Ama bunu nasıl tekrar eski haline getirebilirim hiçbir fikrim yok. Netspeed biz bir şey yapamayız diyor. TT ekipleri de aynı şekilde.

Yani içlerinde nasıl bir olay dönüyor bilmiyorum ama yani hat değerleriniz maalesef ortada.
Yani içlerinde nasıl bir olay dönüyor bilmiyorum ama yani hat değerleriniz maalesef ortada.
Vede ayrıca 700 metre çok fazla size o kadar uzaklıktan vdsl altyapı bağlamaları bile mucize

Uzaklığınız çokmuş. Bina içi tesisatınız kötüyse değişin, az daha fayda sağlar. Onun haricinde yapabileceğiniz bir şey maalesef yok.
Ben dün nasıl 2 mgbs alabiliyordum bunun cevabını merak ediyorum aslında. Yani bunu vermek kimin elinde. Hiç almadığım bir değer olsa sorun etmeyeceğim. Ki 2 yıldır da etmiyorum ama alabildiğimi gördükten sonra tekrar düşmek insanın moralini bozuyor

Vede ayrıca 700 metre çok fazla size o kadar uzaklıktan vdsl altyapı bağlamaları bile mucize
Bir çözüm getirilemeyek gibi görünüyor ama 2 mgbs değerlerini gördükten sonra tekrar düşmek moralimi bozuyor.

Ben dün nasıl 2 Mbps alabiliyordum bunun cevabını merak ediyorum aslında. Yani bunu vermek kimin elinde. Hiç almadığım bir değer olsa sorun etmeyeceğim. Ki 2 yıldır da etmiyorum ama alabildiğimi gördükten sonra tekrar düşmek insanın moralini bozuyor.

Bu altyapı Türk telekoma ait ama paketteki değerleri vermek Netspeed'e bağlı yani değerlerinizi sistemden Netspeed değiştirebilir size verdikleri paket hangi paket ayrıca?

Bu altyapı Türk telekoma ait ama paketteki değerleri vermek Netspeed'e bağlı yani değerlerinizi sistemden Netspeed değiştirebilir size verdikleri paket hangi paket ayrıca?
35 Download, 6 upload. Müşteri hizmetleri biz hattınıza 6 mgbs upload gönderiyoruz diyor. Ama bu kadar uzaklıktan ben sabit 1123 kbps alıyorum 1 kbps bile değişmiyor. Bu da ilginç :)

35 download, 6 upload. Müşteri hizmetleri biz hattınıza 6 Mbps upload gönderiyoruz diyor. Ama bu kadar uzaklıktan ben sabit 1123 Kbps alıyorum 1 Kbps bile değişmiyor. Bu da ilginç :)

Size 6 Mbps gönderiyorlardır ama hattınızda da o anki hava olayalrına bağlıda olabilir kablolar dışarıda ve de eski ise ve hattınızın 2 Mbps destekledğini göz önünde bulundurursak. Normal ama tabii arada 2 Mbps'den 1'e düşen upload ne kadar etkiler bilemem bende Türk Telekom 16mbps kullanıyorum hattım 75 Mbps destekiliyor ama TurkNet'e vesaire geçmek istemedim müşteri hizmetleri yok ve de şu an artan fiyattan sonra artık düşünmemde 16Mbps ve 4 upload alıyorum pingim Trabzon'da yaşoyorum İstanbul serverinde 20 ping alıyorum yani dediğim gibi sorumlusu maalesef altyapnız uzaklığınız ve de kablolarınız diyebilirim sadece arada 2 Mbps olmasının nedenini gerçekten bende şuna kestiremiyorum.

Ben dün nasıl 2 mgbs alabiliyordum bunun cevabını merak ediyorum aslında. Yani bunu vermek kimin elinde. Hiç almadığım bir değer olsa sorun etmeyeceğim. Ki 2 yıldır da etmiyorum ama alabildiğimi gördükten sonra tekrar düşmek insanın moralini bozuyor

Bir çözüm getirilemeyek gibi görünüyor ama 2 mgbs değerlerini gördükten sonra tekrar düşmek moralimi bozuyor.
Yoğunluk kaynaklı alıyor ya da alamıyor olabilirsiniz. Dediğim gibi kablonuza baktırın, her ne kadar uzak olsanız da fayda sağlayacaktır. Belki daha yüksek hızlar alabilirsiniz.

Geri
Yukarı