TurkNet 70 Mbps internet bilgisayarda 3 Mbps oluyor

Ppento

Decapat
TurkNet internet kullanıyorum ve ortalama 7-8 ms ping, 45-70 Mbps arası download, 6-7 Mbps arası upload hızı alıyorum. Bu değerler her cihazda aynı ama yalnızca bilgisayarda download hızı 2-3 Mbps olup diğer değerler aynı. Hatta bazen 0.50'ye bile düşüyor. Wi-Fi kartı sürücüsü ve diğer şeylerin hepsi güncel. Ağ sıfırlayıp, modemi resetleyip her şeyi yapmama rağmen düzelmiyor. Nasıl düzeltebilirim? Ethernet'le bağlı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet internet kullanıyorum ve ortalama 7-8 ms ping, 45-70 Mbps arası download, 6-7 Mbps arası upload hızı alıyorum. Bu değerler her cihazda aynı ama yalnızca bilgisayarda download hızı 2-3 Mbps olup diğer değerler aynı. Hatta bazen 0.50'ye bile düşüyor. Wi-Fi kartı sürücüsü ve diğer şeylerin hepsi güncel. Ağ sıfırlayıp, modemi resetleyip her şeyi yapmama rağmen düzelmiyor. Nasıl düzeltebilirim? Ethernet'le bağlı değil.

Hocam Wi-Fi anteni veya Wi-Fi kartınızda bir sıkıntı olabilir harici Wi-Fi adaptöru alın veya Ethernet ile bağlanın.

Merhabalar, kablolu bağlantıda bu sorunu yaşıyor musunuz? Deneyip bilgi vermenizi rica edeceğim.

Merhaba ethernet kablosu ile hiçbir sıkıntı yok.

ZyXEL marka modem kullanıyorum
Ethernet ile bağlantı kurduğunuzda herhangi bir problem yaşamıyorsanız sorun bilgisayarınızın wifi kartı ile ya da modem ayarlarıyla alakalı olabilir. Öncelikle wifi sürücüsünü güncellemenizi tavsiye ediyorum. Sorun devam ederse modemi resetleyerek tekrar kurulum gerçekleştirmenizi rica edeceğim. Tüm bu işlemlerden sonra bir süre lütfen bekleyin. Problem devam ederse Online İşlemler & 0 850 288 80 80 üzerinden destek kaydı oluşturmanızı rica edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı